1 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ryan Cohen ujawnia plany sprzedaży akcji Bed Bath & Beyond, pozostawiając w tyle handlarzy memami

Ryan Cohen ujawnia plany sprzedaży akcji Bed Bath & Beyond, pozostawiając w tyle handlarzy memami

Akcje Bed Bath & Beyond spadły w środę o ponad 15% na rynku wtórnym Jim Stop Prezes Ryan Cohen ujawnił plany sprzedaży swoich udziałów w preferowanych akcjach Mimi.

W zgłoszeniu regulacyjnym we wtorekKapitał podwyższonego ryzyka Cohena i aktywista RC Ventures powiedział, że planuje sprzedać swój cały 11,8% udziałów w Bed, Bath & Beyond w ciągu najbliższych 90 dni.

Firma inwestycyjna musi powiadomić o planowanej sprzedaży Kiedy on lub jego podmioty stowarzyszone planują sprzedać więcej niż 5000 udziałów lub akcje o wartości 50 000 USD, nie jest to rejestrowane w innych dokumentach.

Cohen po raz pierwszy ujawnił, że posiada duży udział w Bed Bath & Beyond za pośrednictwem RC Ventures na początku marca.

Mniej więcej w momencie początkowej inwestycji prezes GameStop, który jest również założycielem internetowego sklepu zoologicznego gumowaty, napisał list do kierownictwa Bed Bath & Beyond wzywając do zmian w firmie. Postawa aktywisty ostatecznie doprowadziła do tego, że trzech nominowanych przez Cohena dołączyło do rady dyrektorów firmy, w wyniku czego akcje Bed Bath & Beyond poszybowały w górę, ostatecznie osiągając pod koniec marca najwyższy w historii poziom ponad 27 dolarów.

Akcje spadły po tym, jak inwestorzy zaczęli wycofywać się z bardziej ryzykownych aktywów. Jednak wraz z gwałtownym wzrostem na giełdzie w ciągu ostatniego miesiąca Bed Bath & Beyond odbiło się od dna.

Akcje detalisty wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca o ponad 360% w wyniku odbicia w ruchu akcji memów. Akcje Bed Bath & Beyond konsekwentnie zajmowały pierwsze miejsce na liście najczęściej sprzedawanych nazw na forum Reddit Wall Street w ciągu ostatnich kilku tygodni, zgodnie z danymi z małpia mądrość.

Bed Bath & Beyond otrzymało również wsparcie z poniedziałkowych wniosków regulacyjnych, które wykazały, że Cohen nabył ponad 9,4 miliona akcji firmy za pośrednictwem RC Ventures, w tym ponad 1,6 miliona w opcjach kupna zamiejscowego z cenami wykonania wynoszącymi od 60 USD. I 80 dolarów.

READ  Rentowności obligacji skaczą, kontrakty terminowe na akcje rosną po tym, jak Powell powiedział, że Fed jest gotowy do bardziej agresywnego działania

Inwestorzy czerpią zyski z opcji kupna, gdy cena aktywów bazowych wzrośnie, a cena wykonania – cena, po której inwestorzy mogą zrealizować swoją opcję – osiągnie 80 USD, inwestorzy odnieśli wrażenie, że Cohen obstawiał, że cena akcji może wzrosnąć powyżej ceny zamknięcia w poniedziałek tylko 16 dolarów za akcję.

Nadzieje te zostały rozwiane w środę wraz z nowym zgłoszeniem regulacyjnym.

Zapisać się do Funkcje bogactwa Lista e-mailowa, dzięki której nie przegapisz naszych największych funkcji, ekskluzywnych wywiadów i śledztw.