24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rudy Gobert „współczuje” Draymondowi Greenowi w związku z niedawnym zawieszeniem – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Rudy Gobert „współczuje” Draymondowi Greenowi w związku z niedawnym zawieszeniem – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

W tym tygodniu fani, gracze i eksperci NBA na zmianę analizowali decyzję o zawieszeniu na czas nieokreślony Draymonda Greena po tym, jak uderzył Jusufa Nurkicia w twarz podczas porażki Warriors z Phoenix Suns we wtorek wieczorem.

Ostatnim graczem, który omawia ten incydent, jest jeden z byłych celów Greena: Rudy Gobert, wielki człowiek z Minnesota Timberwolves.

„Współczuję mu” Gobert powiedział ESPN Po tym jak Timberwolves pokonali Dallas Mavericks 119:101 w czwartkowy wieczór. „Widzisz kogoś, kto nie radzi sobie dobrze i ma problemy. Odbierasz grę i tak dalej, a chcesz, żeby ktoś był dobry i mógł robić to samo, co my każdego wieczoru, rywalizować i być szczęśliwym”.

Gobert rozumie, co czuje Nurkic, ponieważ mierzący 2 metry wzrostu rozgrywający niedawno miał podobne spotkanie na korcie z Greenem.

Po tym, jak Klay Thompson i Jaden McDaniels wdali się w zawziętą bójkę zaledwie 100 sekund po przegranej Golden State z Minnesotą 14 listopada, Gobert próbował odepchnąć Thompsona, zanim Green go udusił i ciągnął przez boisko przez kilka sekund.

Green, Thompson i McDaniels zostali wyrzuceni z meczu, a NBA później zawiesiło Greena na pięć meczów za rolę w bójce.

Green powiedział w niedawnym wywiadzie dla Ramona Shelburne z ESPN Zobaczył na swoim telefonie wideo z incydentem Goberta i od razu był zaskoczony jego zachowaniem.

„Kiedy obejrzałem to ponownie, powiedziałem: «Cholera, trzymałem go o wiele dłużej, niż w tamtej chwili zdawałem sobie z tego sprawę»” – powiedział Green Shelburne. „Ale prawda jest taka, że ​​w takich momentach nie wiadomo, która jest godzina. Jest. – Nie masz poczucia czasu.

Około miesiąc po incydencie z Gobertem, po zaangażowaniu się w zespół i obiecaniu, że będzie lepszy, Green ponownie znalazł się w tej samej sytuacji. Tym razem miało to miejsce w trzeciej kwarcie wtorkowego meczu przeciwko Suns i doszło do akcji od strony boiska, podczas której Green pomyślał, że Nurkic trzymał go w talii, więc zamachnął się, aby oddać faul, ale zamiast tego uderzył Nurkicia w twarz.

READ  Dave Putz, adwokat obrony Waszyngtonu w latach 80., zmarł w wieku 72 lat

Rezultatem było zawieszenie na czas nieokreślony przez NBA, która nie chciała podawać kwoty zawieszenia, ponieważ działacze ligi chcieli, aby Green poświęcił trochę czasu na poprawę swojego stanu przed powrotem na boisko.

„Nie jestem pewien, co to naprawdę oznacza, więc trudno powiedzieć” – powiedział Gobert w związku z zawieszeniem na czas nieokreślony. – Chodzi mi o to, że nie chcesz, żeby ktoś za bardzo został ranny. Musisz to naprawić. To wszystko.

Pobierz i śledź podcast Dubs Talk