22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rosyjskie czołgi uszkodzone w czasie wojny wystawione na Placu Polskim

Rosyjskie czołgi uszkodzone w czasie wojny wystawione na Placu Polskim

Ukraiński sługa dokonuje przeglądu opuszczonego rosyjskiego czołgu w opuszczonym rosyjskim stanie w pobliżu wsi Pilogorówka, niedaleko Łukańska (AFP).

Warszawa: Polscy i ukraińscy urzędnicy rządowi mówią, że planują wystawić w Warszawie na widok publiczny uszkodzone lub spalone rosyjskie czołgi i pojazdy opancerzone zajęte przez siły ukraińskie podczas wojny.
Szef Kancelarii Premiera RP Michał Dworczyk powiedział, że pomysł uwydatnił rosyjskie „okrucieństwa” i reakcję Ukrainy.
„Z jednej strony pokazujemy okrucieństwa popełnione przez armię rosyjską na Ukrainie, a (z drugiej pokazujemy heroiczną obronę ukraińskich sił zbrojnych i konsekwencje tych walk” – powiedział Tavarsik.
Paradoksalnie nazwana plenerowa wystawa „Niezwyciężona armia” będzie prezentowana na placu Fort na starówce Warszawy, zburzonej w czasie II wojny światowej iz wielkim trudem odbudowanej.
Minister obrony Ukrainy Oleksi Resnikow powiedział w tym tygodniu, że podobne wystawy zaplanowano w innych europejskich stolicach, m.in. w Berlinie, Paryżu, Madrycie i Lizbonie.
„Pomożemy zapewnić, że rosyjskie czołgi trafią do Europy, ale w formie rozpadu” – powiedział Reznikow w niedzielę w polskich wiadomościach Telewizji Polsat.
Ukraina wzywa swoich zachodnich sojuszników do dostarczania większej ilości sprzętu wojskowego i amunicji w celu wsparcia jej obrony przed ciężkimi rosyjskimi atakami na wschodzie kraju.

Śledź nas w mediach społecznościowych

FacebookŚwiergotInstagramAplikacja KOOŚwiatło internetowe

READ  80-letni były prezydent Polski Lech Wałęsa twierdzi, że czuje się dobrze, ale przebywa w szpitalu z powodu Covid-19