16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rosyjski pocisk czy UFO?  Awaria tajemniczego obiektu w Polsce: raport |  Wiadomości ze świata

Rosyjski pocisk czy UFO? Awaria tajemniczego obiektu w Polsce: raport | Wiadomości ze świata

Tajemniczy obiekt spadł z nieba w pobliżu małego miasteczka Bydgoszcz w północnej Polsce, wywołując spekulacje w mediach społecznościowych. Lokalne media podały, że obiekt był pociskiem ziemia-powietrze z napisem „cyrylicą” i że należał do rosyjskiego wojska, ponieważ napięcia między NATO a Rosją nasiliły się po inwazji Moskwy na Ukrainę, donosi Newsweek.

Lokalne media podały, że obiekt był pociskiem ziemia-powietrze z napisem „cyrylica”. (Reprezentacja)

W listopadzie 2022 r. pocisk wleciał na terytorium Polski i potwierdzono, że pochodzi z ukraińskiego systemu obrony powietrznej. Polska stacja radiowa RMF24 poinformowała, że ​​obiekt był początkowo uważany za drona z „napisami w języku rosyjskim”.

Ale użytkownicy mediów społecznościowych spekulowali, że obiekt był UFO. „UFO rozbiło się w Bydgoszczy w Polsce” – czytamy w jednym z postów na Reddicie.

„Czy to jest to, co rozbiło się w Polsce? Nagrane w tym samym miejscu, tego samego dnia. Jeśli nie, do diabła. [coincidence]”, napisał inny użytkownik.

Trzeci użytkownik zakwestionował obiekt, wraz z filmem pokazującym panoramiczne widoki tego samego obiektu.

Doniesienia o dużej „obecności wojskowej” i tymczasowych ograniczeniach wokół miejsca katastrofy po upadku obiektu podsyciły kilka teorii, że polskie władze „tuszowały” miejsce katastrofy statku kosmicznego obcych.

READ  Jordan Harris rusza do gry w koszykówkę w Polsce - The Donelsonville News