22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rosja ma na okupowanej Ukrainie ponad 200 000 żołnierzy

Rosja ma na okupowanej Ukrainie ponad 200 000 żołnierzy

Rosja ma ponad 200 000 żołnierzy stacjonujących w okupowanych częściach Ukrainy, mówi przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów USA Mark Milley Powiedział W wywiadzie dla CNN 18 września.

Przyznając, że ukraińska kontrofensywa postępuje w stosunkowo wolnym tempie, generał podkreślił, że armia ukraińska „nie jest wyczerpaną siłą” i stale zyskuje.

Według Milleya trwającej kampanii wojskowej w Kijowie nie można określić mianem porażki, gdyż Ukraina przedarła się przez kilka rosyjskich pasów obronnych i ma jeszcze czas na osiągnięcie dalszych rezultatów.

Generał, który zgodnie z oczekiwaniami odejdzie na emeryturę z końcem miesiąca jako przewodniczący Połączonych Szefów Sztabów, powiedział wcześniej 10 września, że ​​Ukraina ma około 30–45 dni na… zostawać Zaatakować, zanim pogoda się pogorszy.

Dołącz do nas Wspólnota

Wspieraj niezależne dziennikarstwo na Ukrainie. Dołącz do nas w tej walce.

Wesprzyj nas

Milley zauważył jednak, że nawet jeśli kontratak osiągnie wszystkie swoje cele, nie wystarczy do całkowitego wypędzenia sił rosyjskich z Ukrainy.

Generał powiedział, że usunięcie wszystkich 200 000 sił okupacyjnych zajmie „długi okres” wykraczający poza zakres trwającej kampanii.

Ukraińska kontrofensywa na południowym wschodzie kraju co najmniej od czerwca spotkała się z krytyką ze względu na jej powolne tempo i ograniczone zyski.

Jednak ostatnie tygodnie przyniosły Ukrainie kilka wymiernych sukcesów, gdyż armia przełamała pierwszą linię rosyjskiej obrony w regionie. południe Podobno rozpoczęły się walki Słabszy Druga linia.

Wcześniej 18 września gen. Oleksandr Sirsky, który dowodzi operacjami wojskowymi na Wschodzie Powiedział Siły ukraińskie przedarły się także przez jedną z rosyjskich linii obronnych w pobliżu Bachmutu na froncie wschodnim.

Ostateczne wyzwolenie wsi Kliszewka, na południe od okupowanego miasta Powiedziało Rzecznik armii ukraińskiej Ilja Jewlash powiedział, że siły ukraińskie utworzyły przyczółek dla dalszych operacji kontrofensywnych w regionie.

READ  Dzisiejsze przemówienie Bidena bezpośrednio: prezydent zaprzecza, że ​​w swoim oświadczeniu nie docenił Putina i „pariasowskich” sankcji Rosji na Ukrainę

Przeczytaj także: Ostatnia wojna na Ukrainie: Ukraina wyzwala Kłyszczewkę w obwodzie donieckim po miesiącach intensywnych walk

Ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić Ci niezależne, lokalne wiadomości z Ukrainy. Jest rozważane Wspieraj niepodległy Kijów.