12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ropa załamuje się po słabych danych z fabryki, które wzbudziły obawy o popyt

Ropa załamuje się po słabych danych z fabryki, które wzbudziły obawy o popyt

LONDYN (Reuters) – Ceny ropy gwałtownie spadły w poniedziałek, ponieważ słabe dane o produkcji z Chin i Europy zaważyły ​​na perspektywach popytu, ponieważ inwestorzy przygotowywali się na spotkanie przedstawicieli OPEC i innych głównych producentów ropy w sprawie podaży w tym tygodniu.

Kontrakty terminowe na ropę Brent spadły o 3,77 USD, czyli 3,6 procent, do 100,20 USD za baryłkę do 1319 GMT, po spadku do sesyjnego minimum wynoszącego 99,75 USD.

Ropa naftowa West Texas Intermediate spadła o 4,59 USD, czyli 4,7%, do 94,03 USD, po osiągnięciu najniższego poziomu 93,49 USD.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Wang Tao, analityk techniczny Reuters, powiedział, że przełamanie cen ropy Brent poniżej poziomu wsparcia 102,68 USD może doprowadzić do spadku w przedziale od 99,52 USD do 101,26 USD.

Poniedziałkowe sondaże pokazały, że fabryki w Azji i Europie miały problemy w lipcu, ponieważ słaby globalny popyt i surowe chińskie ograniczenia dotyczące koronawirusa COVID-19 spowolniły produkcję, zwiększając obawy o pogrążanie się gospodarek w recesji. Czytaj więcej

Indeks S&P Global Final Manufacturing Purchasing Managers’ Index (PMI) dla strefy euro spadł do 49,8 w lipcu z 52,1 w czerwcu, spadając poniżej granicy 50 oddzielającej wzrost od spadku po raz pierwszy od czerwca 2020 r.

Poniedziałkowe dane pokazały, że indeks Caixin/Market Purchasing Managers’ Index spadł w lipcu do 50,4 z 51,7 w poprzednim miesiącu, znacznie poniżej oczekiwań analityków. Czytaj więcej

„[China] „Już stanęła przed trudnym wyzwaniem, delikatnie mówiąc, jeśli chodzi o cel wzrostu w tym roku, a fakt, że działalność produkcyjna ponownie zwalnia, nie wróży dobrze”, powiedział Craig Erlam, analityk z Oanda.

Brent i West Texas Intermediate w lipcu zakończyły drugą z rzędu miesięczną stratą po raz pierwszy od 2020 r., ponieważ rosnąca inflacja i wyższe stopy procentowe wzbudziły obawy o recesję, która może osłabić popyt na paliwo.

READ  Pracownik Google został zwolniony po 19 latach pracy w firmie. Ma to do powiedzenia

Analitycy w ankiecie agencji Reuters po raz pierwszy od kwietnia obniżyli swoje prognozy średnich cen ropy Brent w 2022 r. do 105,75 USD za baryłkę. Ich szacunek WTI spadł do 101,28 USD. Czytaj więcej

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową oraz sojusznicy, w tym Rosja, znana jako OPEC+, spotykają się w środę, aby podjąć decyzję o wrześniowej produkcji.

Dwa z ośmiu źródeł OPEC+ w ankiecie Reuters powiedziały, że skromna podwyżka we wrześniu zostanie omówiona na spotkaniu 3 sierpnia. Reszta stwierdziła, że ​​produkcja prawdopodobnie pozostanie na tym samym poziomie. Czytaj więcej

Prezydent USA Joe Biden odwiedził Arabię ​​Saudyjską w zeszłym miesiącu.

„Chociaż wizyta prezydenta Bidena w Arabii Saudyjskiej nie przyniosła natychmiastowych wyników w zakresie ropy naftowej, wierzymy, że królestwo odwzajemni się, kontynuując stopniowe zwiększanie produkcji” – napisała w notatce Helima Croft, analityk w RBC Capital.

Chociaż OPEC+ ma na celu całkowite wyeliminowanie rekordowych cięć wydobycia do tego miesiąca, dane pokazały, że w czerwcu organizacja wciąż jest o około trzy miliony baryłek dziennie poniżej celu produkcyjnego, ponieważ niektóre kraje produkujące mają trudności z przywróceniem odwiertów. Czytaj więcej

Kuwejcka gazeta Al-Rai poinformowała, że ​​nowy sekretarz generalny grupy, Haitham Al-Ghais, powtórzył w niedzielę, że członkostwo Rosji w OPEC+ jest konieczne dla powodzenia umowy produkcyjnej. Czytaj więcej

Wśród czynników, które wpłynęły na ceny, był wzrost wydobycia libijskiej ropy naftowej, które wyniosło 1,2 mln baryłek dziennie, w porównaniu z 800 tys. baryłek dziennie 22 lipca, po zniesieniu blokady kilku instalacji naftowych.

Produkcja ropy naftowej w USA również nadal rosła. Dane z Baker Hughes pokazały, że liczba platform w kraju wzrosła w lipcu o 11, co stanowi rekord 23. miesiąc z rzędu.

Opowiadane przez Ahmeda Ghaddara. Dodatkowe sprawozdania Florence Tan w Singapurze; Montaż przez Davida Goodmana i Jasona Neely

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.