14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ronnie Heilman: zwycięzca Super Bowl umiera w wieku 31 lat po walce z rakiem

Ronnie Heilman: zwycięzca Super Bowl umiera w wieku 31 lat po walce z rakiemCNN

Ronnie Hillman, kolejny zwycięzca Super Bowl z Denver Broncos, zmarł w środę w wieku 31 lat, zgodnie z postem jego rodziny na jego stronie na Instagramie.

U Hillmana w sierpniu zdiagnozowano raka rdzeniastego nerki, rzadki rodzaj raka, zgodnie z oświadczeniem opublikowanym w jego mediach społecznościowych w środę.

Post od jego rodziny brzmi: „Z ciężkim sercem ogłaszamy odejście naszego ukochanego syna, brata i ojca, Ronniego K. Hillmana Jr.

„Ronnie poruszał się dziś spokojnie i spokojnie w towarzystwie swojej rodziny i bliskich przyjaciół”.

Rak rdzeniasty nerki jest wysoce agresywnym rakiem, który atakuje głównie osoby z cechą sierpowatokrwinkową (SCT). Nie było od razu jasne, czy sam Heilmann był nosicielem wirusa HIV.

San Diego State University (SDSU), alma mater Hillmana, opublikował hołd na oficjalnym Twitterze drużyny piłkarskiej.

„Odszedł zbyt wcześnie” – czytamy obok zdjęcia Hillmana.

„Będziemy za tobą tęsknić, Ronnie” – zakończył post.

Na stronie internetowej szkoły dyrektor ds. lekkiej atletyki SDSU, John David Wicker, pisze: „Jesteśmy zasmuceni wiadomością o odejściu Ronniego Hillmana. Rooney pomógł ożywić piłkę nożną w stanie San Diego podczas swoich dwóch sezonów w 2010 i 2011 roku, a ostatnio zajmował się programem oferując mądrość i zrozumienie”.

Trener SDSU, Brady Hoke, również napisał hołd, mówiąc: „Nasze najgłębsze kondolencje dla rodziny Rooneyów.

„Chociaż trenowałem go tylko przez jeden sezon, zapamiętam go jako świetnego kolegę z drużyny i ciężko pracującego. Rooney zawsze trenował z tym uśmiechem na twarzy, a jego pasja do gry była zaraźliwa. Zawsze będzie Aztekiem na całe życie. ”

Po dwóch znakomitych sezonach w SDSU, w których zdobył 36 przyłożeń, Hillman został wybrany przez Broncos w 2012 roku, pomagając drużynie w zdobyciu Super Bowl w 2014 i 2015 roku, według NFL.com.

Zespół ostatecznie pokonał Carolina Panthers po sezonie, w którym Hillman był czołowym zawodnikiem – z 863 jardami i siedmioma przyłożeniami.

READ  Tor Monako F1 musi zostać dostosowany do „długoterminowego przetrwania”

Hillman spędził czas z Minnesota Vikings i Los Angeles Chargers w sezonie NFL 2016, zanim podpisał kontrakt z Dallas Cowboys przed sezonem 2017.

Nigdy nie grał dla Cowboys, został zwolniony przez zespół wkrótce po podpisaniu kontraktu.

CNN skontaktowało się z NFL i Broncos w celu uzyskania komentarza.