Ronan Dunne odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata UCI Downhill po zwycięstwie w Polsce dzisiaj w wielkim dniu dla irlandzkiego kolarstwa (Zdjęcie: Dan Griffiths-Red Bull)

Irlandczyk Ronan Dunne odniósł dziś oszałamiające zwycięstwo w elitarnym wyścigu zjazdowym mężczyzn Pucharu Świata w kolarstwie górskim UCI w Bielsku-Białej.

Pierwsze zwycięstwo Dunna w Pucharze Świata nastąpiło zaledwie kilka miesięcy po zwycięstwie w Red Bull Hardline na Tasmanii w Australii. W ostatniej rundzie Pucharu Świata 2023 w Snowshoe zajął 2. miejsce, za rodakiem Oisinem O’Callaghanem.

Dunne z Wicklow, jadący dla Montreker Factory Racing, zwyciężył dziś o niecałe jedną dziesiątą sekundy od Loica Bruniego. Francuski kolarz, sześciokrotny mistrz świata, po zwycięstwie w Fort William jest aktualnym mistrzem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Irlandczyk O’Callaghan, były mistrz świata juniorów The YT Mob, zajął dziś 10. miejsce. Jeszcze wiele przed nami.