22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

CX80 EMTBOC: Europejskie gwiazdy MTBO zbierają się w Polsce

CX80 EMTBOC: Europejskie gwiazdy MTBO zbierają się w Polsce

Polska jest gospodarzem pierwszej rundy tegorocznego Pucharu Świata CX80, czyli Mistrzostw Europy w MTBO, podczas której od czwartku do niedzieli zaplanowano cztery dni intensywnych wyścigów. O medal będzie walczyć 109 zawodników z 20 krajów.

W MTBO startują prawie wszystkie czołowe nazwiska, w tym wszyscy obecni mistrzowie Europy, z wyjątkiem Finki Kariny Nurminen, która w 2022 roku wygrała sprint na Litwie. Czeski Kristof Boger, drugi w światowych rankingach IOF, jest częścią pełnoprawnej czeskiej drużyny, która zapewniła sobie tytuł w sprincie mężczyzn i oczekuje się, że w tym tygodniu znajdzie się wśród najlepszych zawodników. Jego rodak Wojtek Strański jest aktualnym mistrzem dystansu średniego. Dania i Finlandia zdobyły w 2022 roku po dwa tytuły i przyjeżdżają do Polski z mocnymi składami; Duńczycy Nikoline Splittorff (obecna liderka światowego rankingu) i Camilla Søgaard będą bronić odpowiednio długiego i średniego tytułu. Mistrzem Finlandii w biegu długodystansowym jest Samuel Bokala.

Odbywają się tu także Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieży, w których reprezentowanych jest 17 krajów.

Lokalizacja to Ostróda w północnej Polsce, miasteczko na Mazurach, z lasami i wieloma jeziorami – „zielone płuca Polski”. Idealny do jazdy MTBO, z gęstszymi szlakami i ścieżkami oraz dużymi obszarami lasów sosnowych i bukowych i umiarkowanym pagórkowatością. Jazda poza szlakiem jest ogólnie dozwolona, ​​ale ponieważ gleba jest miękka i piaszczysta, może nie być najlepszą opcją, nawet jeśli na mapie wygląda jak skrót. Najwyraźniej będzie tu zachodzić wiele szybkich decyzji!

Odbywają się 3 konkursy indywidualne, sztafeta mieszana dla 3-osobowych drużyn, w których uczestniczy co najmniej jedna kobieta, ostatniego dnia wygranego przez Czechy w 2022 roku.

Wszystkie wyścigi będą transmitowane na żywo w telewizji IOF z komentarzem w języku angielskim autorstwa Linusa Rappa. Bilety na jeden/wszystkie mecze kosztują 6/20 EUR.

Przejdź do IOF TV

Wszystkie podane czasy podano w formacie CEST (UTC+2) – zdjęcie: Lars Gustafsson

Listy startowe, wyniki na żywo i śledzenie GPS na IOF LIVE

READ  Netflix wprowadza nowe gry mobilne dla członków tylko w Polsce, Włoszech i Hiszpanii

Puchar Świata CX80 w 2024 r. składa się z trzech rund; Runda 2 odbędzie się w lipcu na Łotwie, a runda 3 w Bułgarii we wrześniu.

Runda 1 Pucharu Świata CX80 i EMTBOC: Plan wyścigu

Czwartek, 30 maja
Sprint, pierwszy start o 10:00 CEST
IOF TV: 10:00 – 12:45

Piątek 31 maja
Duża odległość od 09:00
IOF TV: 10:00 – 12:45

Sobota 1 czerwca
09:00 na średni dystans
Telewizja IOF: 09:30 – 12:10

Niedziela, 2 czerwca
Sztafeta mieszana, start masowy 09:00
Telewizja IOF: 08:50 -11:00

Przejdź do, aby uzyskać więcej informacji www.emtboc.comBiuletyn 4 zawiera wszystkie szczegóły meczu.