19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

RETN ulepsza polską infrastrukturę sieciową

RETN ulepsza polską infrastrukturę sieciową

Po pierwsze, RETN uruchomił 150 kilometrów nowych włókien między Białą Podlaską a Lublinem, tworząc bardziej bezpośrednie połączenie z krajów bałtyckich do Europy Południowej.

Trasa omija zatłoczony obszar Warszawy, łagodząc częste zakłócenia spowodowane przecięciami kabli związanymi z budową autostrady.

Ten strategiczny dodatek poprawia niezawodność sieci i poprawia różnorodność ścieżek, zapewniając solidniejsze połączenie klientom RETN.

Spółka zakończyła prace łączące północną i południową trasę sieci na kluczowym węźle w pobliżu granicy polsko-niemieckiej.

Chociaż ulepszenie to obejmuje tylko kilka kilometrów, jest ważne dla dywersyfikacji opcji routingu i poprawy odporności sieci.

Co ważne, rozwiązanie to poprawia opóźnienia na trasie TRANSKZ, lądowej trasie łączącej Europę z Azją o bardzo małych opóźnieniach. Dzięki modernizacji czas podróży w obie strony między Niemcami a Łotwą zostanie skrócony do zaledwie 0,73 milisekundy.

Wreszcie, RETN rozbudował sieć światłowodową Metra Warszawskiego o alternatywne opcje połączeń, aby uniknąć tradycyjnych punktów zatorów komunikacyjnych.

Do takich punktów zatorów zalicza się budynek LIM i główne centra danych, takie jak LIM DC i Equinix WA1, gdzie zazwyczaj zbiega się większość międzynarodowych tras światłowodowych i operatorów.

Aby zaspokoić zapotrzebowanie na zróżnicowaną i elastyczną infrastrukturę sieciową, RETN może obecnie dostarczać do Warszawy światłowody o dużej przepustowości, charakteryzujące się większą elastycznością i niezawodnością.

Rozwój ten stanowi ważną część ciągłego zaangażowania RETN w zaspokajanie rosnącego zapotrzebowania na solidne rozwiązania komunikacyjne w głównych ośrodkach miejskich, stwierdziła firma.

Różne trasy pozwalają uniknąć pojedynczych punktów awarii i wspierają ciągły rozwój usług cyfrowych w Warszawie.

„Te modernizacje sieci znacznie zwiększają możliwości naszych usług nie tylko w Polsce, ale w całej Europie” – powiedziała Amy Bajer, dyrektor zarządzająca RETN Polska i CEE.

„Wzmacniając naszą infrastrukturę, zapewniamy, że RETN nadal będzie liderem w dostarczaniu zaawansowanych, wydajnych rozwiązań sieciowych, które spełniają zmieniające się potrzeby naszych międzynarodowych klientów” – dodał Bajer.

READ  Były wiceminister spraw zagranicznych Polski aresztowany