27 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Republikański członek komisji House Intel wzywa do tajnego briefingu na temat wezwania Bidena, Xi

Republikański członek komisji House Intel wzywa do tajnego briefingu na temat wezwania Bidena, Xi

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

ten Republikańska góra W Komitecie Wywiadu Izby Reprezentantów wzywa do tajnego spotkania informacyjnego w sprawie rozmowy z zeszłego tygodnia między prezydentem Bidenem a chiński Prezydent Xi Jinping powiedział, że komisja musi zrozumieć konsekwencje, jakie administracja Bidena przedstawi Pekinowi, jeśli zdecyduje się pomóc Rosji w inwazji na Ukrainę.

Podczas wywiadu dla Fox News na konferencji House Republican Issues Conference, Mike Turner, republikanin z Ohio, powiedział, że zrozumienie tego, co wydarzyło się w rozmowie prezydenta Bidena z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, było „z pewnością ważne”.

Biden ostrzega XI przed „konsekwencjami”, jeśli Chiny poprą Rosję, mówi Biały Dom

„Nasza komisja nie została o tym poinformowana i jest to z pewnością ważne, aby nasza komisja zrozumiała, co prezydent dał Chinom i jakie byłyby odpowiedzi prezydenta Xi, gdyby Chiny pomogły Rosji militarnie” – powiedział Turner dla Fox News.

„Powinny być absolutne konsekwencje dla Chin” – powiedział Turner. „Chiny oświadczyły, że nie chcą wchodzić w konflikt z Ukraińcami, ale uzbrojenie Rosji sprawi, że do niego wejdą”.

Turner powiedział, że członkowie komitetu wywiadu „nie mają zapisu rozmowy” i „nie mają informacji o tym, jakie konsekwencje dla Chin miałyby nawet elementy, które zamierzał powiedzieć Biden”.

„To bardzo ważny szczegół, który musimy przyspieszyć” – powiedział Turner.

Turner oficjalnie poprosił w czwartek doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu, Jake’a Sullivana, mówiąc, że wezwanie „zawiera ważne informacje dotyczące przyszłości stosunków amerykańsko-chińskich i trwającego konfliktu na Ukrainie”.

Turner, szybkim ruchem Bidena, powiedział, że jego administracja ma „zapis słabości”.

„Jestem bardzo zaniepokojony, że może ponownie przedstawić słabość Chin, tak jak zrobił to z Rosją” – powiedział Turner. Może to prowadzić do dalszej eskalacji”.

Biden rozmawiał z Xi w zeszły piątek w bezpiecznej rozmowie wideo przez prawie dwie godziny.

Biały Dom powiedział, że Biden „przedstawił poglądy Stanów Zjednoczonych, naszych sojuszników i naszych partnerów na ten kryzys”.

„Prezydent Biden jasno określił nasze wysiłki, aby zapobiec inwazji, a następnie odpowiedzieć na nią, w tym poprzez nałożenie kosztów na Rosję” – powiedział Biały Dom.

„Prezydent potwierdził swoje poparcie dla dyplomatycznego rozwiązania kryzysu” – dodał Biały Dom. Obaj przywódcy zgodzili się również, że ważne jest utrzymanie otwartych linii komunikacyjnych w celu zarządzania konkurencją między naszymi dwoma krajami.

Przedstawiciel Partii Republikańskiej. Scott Perry mówi, że słabość jest prowokacyjna, ostrzega politykę zagraniczną przed animozjami

Tymczasem Biały Dom powiedział, że Biden „powtórzył, że polityka USA wobec Tajwanu nie uległa zmianie i podkreślił, że Stany Zjednoczone nadal sprzeciwiają się wszelkim jednostronnym zmianom status quo”.

„Dwaj przywódcy zlecili swoim zespołom kontynuowanie dzisiejszej rozmowy w nadchodzącym krytycznym okresie” – powiedział Biały Dom.

Wkrótce po zakończeniu spotkania chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło, że Xi podkreślił „poważne wyzwania” na całym świecie.

„Kryzys na Ukrainie to coś, czego nie chcemy widzieć” – powiedział chiński MSZ. „Odnośne wydarzenia po raz kolejny pokazują, że stosunki państwo-państwo nie mogą dojść do konfrontacji. Konflikt i konfrontacja nie leżą w niczyim interesie. Pokój i bezpieczeństwo to najcenniejsze skarby społeczności międzynarodowej”.

Stefanik ostrzega Rosję i Chiny przed „wzmacnianiem” przyjętego sojuszu

„Jako stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ i dwóch największych gospodarek świata, musimy nie tylko prowadzić rozwój stosunków chińsko-amerykańskich na właściwej drodze, ale także wziąć na siebie należne nam zobowiązania międzynarodowe i czynić wysiłki na rzecz pokoju i spokoju na świecie, ” Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych powiedział w oświadczeniu.

READ  Partia Konserwatywna Johnsona traci przyczółki w Londynie w wyborach lokalnych

Urzędnicy amerykańskiego wywiadu powiedzieli, że Rosja poprosiła Chiny O pomoc militarną i gospodarczą po inwazji na Ukrainę. Starając się chronić źródła wywiadu, urzędnicy amerykańscy niechętnie podawali szczegóły, jakiego rodzaju pomoc jest potrzebna.

Wysoki rangą urzędnik administracji powiedział w tym tygodniu, że administracja Bidena ma „głębokie obawy” dotyczące „przymierza” Chin z Rosją podczas wielofrontowej wojny Moskwy z Ukrainą.

Urzędnik podzielił się tymi obawami po tym, jak Sullivan spotkał się ze swoim chińskim odpowiednikiem, dyrektorem chińskiej Komisji Spraw Zagranicznych Yang Jiechi, w ostatni poniedziałek w Rzymie we Włoszech.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Tymczasem, jeśli Republikanie przejmą większość Izby Reprezentantów po listopadowych wyborach śródokresowych, Turner zobowiązał się ponownie skoncentrować Komisję Wywiadu Izby Reprezentantów na tym, na czym „zamierza” się skoncentrować.

„Ta komisja ma na celu skupienie się na bezpieczeństwie narodowym i na tym się skupimy” – powiedział Turner.

Komitetowi przewodniczy od 2019 r. przedstawiciel Demokratów Adam Schiff (D-CA).

„Nasze wysiłki dopasują inteligencję do polityki i podejmowania decyzji” – powiedział Turner. „Tak więc, oprócz skupienia się na bezpieczeństwie narodowym, naszym celem będzie uzyskanie informacji, które otrzymujemy jako powiadomienia do Kongresu i upewnienie się, że są one przedstawiane odpowiednim komisjom w celu podejmowania decyzji, stanowienia prawa i finansowania programów i inicjatyw mających na celu uczynienie naszego kraju bezpieczny.”