15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Reddit usunie edycje społeczności prywatnych, chyba że zostaną ponownie otwarte

Reddit usunie edycje społeczności prywatnych, chyba że zostaną ponownie otwarte

Reddit powiedział moderatorom wciąż prywatnych społeczności protestujących, że stracą zmodyfikowany status do końca tygodnia, zgodnie z wiadomościami, które widział. krawędź. Jeśli moderator powie Redditowi, że jest zainteresowany „aktywną moderacją” subreddita, firma mówi, że „rozważy twoją prośbę”.

To jest pełna wiadomość, którą potwierdziliśmy, że została wysłana do moderatorów na co najmniej dwóch subredditach:

Po wysłaniu modmaila w dniu 27 czerwca 2023 r. zespół ds. modów poinformował, że nie chcesz ponownie otwierać [name of subreddit] Wspólnota. To jest grzecznościowe powiadomienie informujące, że do końca tygodnia utracisz status moderatora w społeczności. Jeśli odpowiesz, aby poinformować nas, że chcesz aktywnie moderować tę społeczność, rozważymy Twoją prośbę.

W wątkach, które widzieliśmy, moderatorzy na każdym z podforów ModCodeofConduct powiedzieli, że Do Chcą ponownie otworzyć, ale powiedzieli, że będą potrzebować Reddit, aby wprowadzić zmiany, zanim to zrobią.

„Nie widzimy powodu, aby ponownie otwierać, ponieważ nie sądzę, że jesteśmy tutaj złymi facetami”, mówi Youssef, moderator r/Firefox, który otrzymał wiadomość, krawędź w liście. „Reddits mieli okazję pogodzić się z protestem od tygodni i tego nie zrobili”. r/Firefox, w chwili pisania tego tekstu, już jest To nadal prywatne.

Ogłoszenie Reddit, że usunie mody, pojawia się po eskalacji wiadomości od firmy w tym tygodniu, sugerujących, że może podjąć przeciwko nim działania. We wtorek konto moderatora Reddit (Employee) ModCodeofConduct poprosiło niektórych moderatorów prywatnych subredditów (oznaczenie oznaczające, że społeczność jest dostępna tylko dla autoryzowanych użytkowników) o powiadomienie go w ciągu 48 godzin, jeśli planują ponowne otwarcie swoich społeczności.

Ale kiedy niektórzy odpowiedzieli, urzędnik przybrał znacznie bardziej agresywny ton. „Ta wspólnota wciąż jest dla niego zamknięta [millions of] Członkowie nie mogą kontynuować” po upływie terminu, napisał ModCodeofConduct w jednej wiadomości, którą zobaczył krawędź. „Ta społeczność nie pozostanie prywatna poza okresem, w którym pozwoliliśmy potwierdzić plany tutaj” – dodał urzędnik. ModCodeofConduct argumentował również, że pójście prywatnie w proteście jest naruszeniem Kodeks postępowania brokera.

READ  Jak zamawiać w przedsprzedaży Hogwarts Legacy — w tym kosztowną edycję kolekcjonerską

Rzecznik Reddita, Tim Rathschmidt, odmówił komentarza.

Chociaż ponad 8000 społeczności zgasło na początku tego miesiąca w proteście przeciwko zbliżającym się zmianom w cenach API firmy, wiele podforów zostało ponownie otwartych od tego czasu; według 1 lokalizatorNieco ponad 2300 pozostaje prywatnych lub w jakiś sposób ograniczonych.

Aktualizacja 29 czerwca, 19:25 ET: Reddit odmówił komentarza.