22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Raport z ostatniego meczu – Afganistan vs Australia, mecz 39 2023/24

Raport z ostatniego meczu – Afganistan vs Australia, mecz 39 2023/24

Australia 293 na 7 (Maxwell 201*, Rashid 2-44) wygrał Afganistan 291 na 5 (Ibrahim 129*, Rashid 35*, Hazlewood 2-39) z trzema bramkami.

W pewnym momencie Australia miała 91 na 7, goniąc 292. Następnie Glenn Maxwell wkroczył na ścieżkę podwójnej stulecia i nie tylko wygrał mecz, ale także zapewnił sobie miejsce w półfinale Pucharu Świata.
Po tym, jak Ibrahim Zadran został pierwszym w Afganistanie centurionem Pucharu Świata, Navinul Haq i Azmatullah Omarzai zrujnowali najwyższe stanowisko Australii, grożąc, że napiszą scenariusz słynnego zwycięstwa w Wankhede. Jednak Maxwell wkroczył z rewelacyjnymi 201 runami, z czego 179 zostało zdobytych w 202 rundach w duecie ze swoim kapitanem Patem Cumminsem, aby odwrócić sytuację. Wynik potwierdził miejsce Australii w półfinale, obok gospodarzy Indii i Republiki Południowej Afryki, i załamał serce Afganistanu.

Pościg nie był jedyną rzeczą, która w końcówce stała się bardziej zacięta. Maxwell, po odsiedzeniu 50 overów w upale w Bombaju, zaczął odczuwać silne skurcze. To były jego nogi. Po prostu przestali działać. W 41. minucie patrzył z rozdzierającym bólem, co skłoniło następnego odbijającego, nr 10, Adama Zampę, do zaczekania na linii granicznej, podczas gdy lekarz go opatrywał, aby mógł kontynuować grę.

I zrobił. Maxwell nadal tupał, nie ruszając nogami, aż odesłał cudowne dziecko do domu. Dwie setki niepokonanych i jedna na zaledwie 128 piłek z 21 czwórkami i 10 szóstkami. To był jeden z najlepszych inningów ODI w historii.

Maxwell stanął twarzą w twarz z potrójną piłką Omarzaia w dziewiątym secie, kiedy Australia miała 49 na 4 w pogoni za 292. Następnie popełnił błąd, który kosztował Australię bramkę Marnusa Labuschagne’a za 14. Kiedy Marcus Stoinis i Mitchell Starc upadli wkrótce potem opuścili Australię z wynikiem 91 na 7 i mecz wydawał się zakończony. Tyle że tak nie było. Maxwell walczył dalej, a Cummins trzymał się go jak małża, oddając zaledwie 12 runów (z 68 piłek) w ciągu dwustuletniej współpracy.

READ  Nikita Mazepin Haasa stoi przed zakazem startu w Grand Prix Wielkiej Brytanii

Australia do zwycięstwa potrzebowała 21 runów z czterech ostatnich overów i dwustu Maxwella, a w meczu przeciwko Mujeebowi Ur Rahmanowi uzyskał wynik 6,6,4,6 i zapewnił podwójny coup de grâce.

Mujeeb skróciłby rundy Maxwella do 33, gdyby Jaleesa nie zawiodła. Potem Maxwell zaczął robić rzeczy Maxwella. W połowie meczu uderza Noora Ahmeda. Mujeeb uderzył się w głowę i również przeniósł Mohammada Nabiego nad środkową bramką. Odwrotne uderzenia i inne triki były także popisem Mumbaju, gdy zdobył setkę z 76 piłek. Do swojej drugiej setki potrzebował wówczas zaledwie 52 piłek. Po drugiej stronie Cummins bronił się zdecydowanie. Tylko tyle musiał zrobić.

Rashid Khan był jedynym afgańskim melonikiem, któremu udało się uciec przed jednoosobową załogą Maxwella. Afganistan wybrał na ten mecz czterech spinnerów, ale to Naveen i Umarzai wyrządzili największe szkody pogoni Australii. Rzucali testowymi liniami i długościami meczu, machając nową piłką w obu kierunkach, pod światłami. Navin najpierw rozerwał Travisa Head potężnym górnym cięciem, a następnie unieruchomił Mitchella Marsha lbw kopnięciem od środka. Naveen również wyrzuciłby Davida Warnera w 4. minucie, gdyby Rahmat Shah nie zmarnował trudnej okazji do wąwozu. Warner dodał 14 do swojego dorobku, po czym Omarzai upuścił kikut strzałem od środka.

Umarzai ma zaledwie 23 lata i gra w swoim dwudziestym meczu ODI, ale ma tak duże umiejętności, że mógłby spowodować zwolnienie Warnera. Po uderzeniu na trudną odległość i rzuceniu dziewicy do Warnera, był pełniejszy i przedarł się przez jego obronę. Zdominowawszy grę w przewadze podczas swojej kariery w Premier League Bangladeszu (BPL) na początku roku, Umarzai pokazał szerszemu światu, że może wykonać tę pracę również w międzynarodowym krykiecie. Następną piłkę puścił Josh Inglis, który minął pierwsze potknięcie. Kolejną piłkę strzelił kolejny skrzydłowy, ale Maxwell odmówił Omarzaiowi hat-tricka i reszta jest już historią.

Po ukończeniu trzech udanych pościgów z rzędu Afganistan mógł ulec pokusie, aby we wtorek zrobić to samo. Jednak Heshmatullah Shahidi odpowiedział temu i cofnął swoich napastników, aby wbiec na deskę po nieco nietypowym torze Wankhede, który znajdował się po bardziej suchej stronie. Ibrahim prowadził i w upalne popołudnie przebijał się przez kolejne rundy, pozostając niepokonanym, mając 129 na 143 piłki. Najważniejszym wydarzeniem w jego rundach były cztery straty u siebie Cumminsa w 14. miejscu. Jedną chwilę później on i Rashid, którzy zdobyli 35 z 18 piłek bez porażki, rozpoczęli atak Australii. Ibrahim i Rashid zdobyli 58 punktów z zaledwie 27 piłek, dzięki czemu Afganistan zdobył 291, ale ich radość zamieniła się tego wieczoru w niedowierzanie, a potem w bezradność.

READ  Typ złamania kciuka Daka Prescotta oznacza, że ​​Cowboys QB powinien wrócić wcześniej niż się spodziewano