24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rajd Bitcoina w 2023 r. słabnie podczas krótkiego 7,5% spadku w kierunku 40 000 dolarów

Rajd Bitcoina w 2023 r. słabnie podczas krótkiego 7,5% spadku w kierunku 40 000 dolarów

(Bloomberg) – Bitcoin przeżył kolejny atak swojej notorycznej zmienności podczas krótkiego, ale ostrego spadku w kierunku 40 000 dolarów w obliczu powszechnej wyprzedaży kryptowalut.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

Największy token spadł o 7,5% do 40 521 dolarów, po czym odrobił pewne straty i spadł o 3,6% do 42 245 dolarów od godziny 7:15 w poniedziałek w Londynie.

Mniejsze tokeny, takie jak Ether, XRP, Polkadot i Cardano również spadły. Indeks 100 największych aktywów cyfrowych stracił około 4%, co stanowi największy spadek od 22 listopada.

W tym roku Bitcoin wpadł w rozpacz w związku z oczekiwaniami, że organy regulacyjne dadzą zielone światło pierwszym amerykańskim funduszom notowanym na giełdzie, które zainwestują bezpośrednio w token, poszerzając potencjalną bazę inwestorów kryptowalutowych. Zakłady, że Fed obniży stopy procentowe w 2024 r., również zachęciły do ​​wzrostu ceny Bitcoina i walut wirtualnych jako całości.

„Dźwignia rynkowa znacznie wzrosła” – powiedział Richard Galvin, współzałożyciel Digital Asset Capital Management z siedzibą w Sydney. „Ta jesień bardziej przypomina delewarowanie rynku niż jakikolwiek fundamentalny katalizator wiadomości”.

Dane Coinglass pokazują, że 11 grudnia o godzinie 7:15 w Londynie zlikwidowano pozycje handlowe w kryptowalutach o wartości prawie 312 milionów dolarów, które stawiały na wyższe ceny, co stanowi najwyższą liczbę od co najmniej połowy września.

Czekam na Fed

Inwestorzy przygotowują się w tym tygodniu na dane o inflacji w USA i ostatnie posiedzenie Fed dotyczące polityki na rok 2023, które mogą przetestować mocne prognozy dotyczące obniżek stóp procentowych. W poniedziałek na giełdach światowych i kontraktach terminowych na akcje w USA wahały się wraz ze wzrostem kursu dolara, co jest oznaką ostrożnych nastrojów.

„Założenie realizacji zysków ma sens” – powiedział Tony Sycamore, analityk rynku w IG Australia Pty i spodziewa się, że spadki w kierunku przedziału 37 500–40 000 USD będą „dobrze wspierane” przez niedźwiedzich nabywców.

READ  Prokurator generalny Nowego Jorku twierdzi, że proces anulowania uciążliwych usług SiriusXM jest w rzeczywistości nielegalny

Bitcoin wzrósł od początku roku o ponad 150%, pobudzając szersze odbicie cen aktywów cyfrowych z 1,5 biliona dolarów w 2022 r. Tokenowi pozostaje znacznie mniej od rekordu z czasów pandemii, wynoszącego około 69 000 dolarów, który został zarejestrowany nieco ponad dwa lata temu.

-Z pomocą Siddharthy Shukli.

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2023 Bloomberg L.P