15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Radio Hawana Kuba |  Para Alayo/Dias zaliczyła zwycięski debiut w Polsce i obcięła rankingi Paryż-2024

Radio Hawana Kuba | Para Alayo/Dias zaliczyła zwycięski debiut w Polsce i obcięła rankingi Paryż-2024

HAWANA, 31 maja (RHC). – Duet kubańskich siatkówek plażowych Nozlen Diaz/Jorge Luis Alayo zmniejszył przewagę po zwycięstwie 2:0 ze szwajcarską drużyną Krattiger/Briere w Challenge Star Jablonghi (Polska). Ranking dla Paryża-2024.

W ostatnim w sezonie udziale w turnieju World Beach Volleyball ProTour Kubańczycy odnieśli w ten piątek częściowe wyniki 21-19 i 21-17.

Dzięki temu zwycięstwu uczniowie Francisco Alvareza Cutino zdobyli cenne punkty w rankingu olimpijskim, w którym rywalizują z parami chilijską i austriacką o ostatnie miejsce na Paryż-2024.

Zwycięstwo Kubańczyków (19. miejsce w rankingu z 7040 punktami) połączyło się z porażkami par Chile (kuzyni Grimault) i Austrii (Harl i Horst), ich rywali w walce o ostatni ranking kwot olimpijskich.

Chilijczycy przegrali 2:0 z Francuzami Crewe i Gauthierem, a Austriacy przegrali takim samym wynikiem z Hiszpanami Herrerą i Gavirią.

Teraz Chile (17. miejsce na świecie z 7260 punktami) i Austria (18. miejsce z 7260 punktami) zmierzą się ze sobą w swojej drugiej prezentacji, gdzie zwycięzca pozostanie w turnieju, przegrany zostanie wyeliminowany, a Polska odpadnie bez mecz. zwrotnica.

Kubańczycy w swojej drugiej prezentacji zmierzą się z australijskim duetem Hodges i Schubert.

Jeśli w rankingach nie uda im się uzyskać kwalifikacji olimpijskich, Kubańczycy będą mieli ostatnią szansę na pozostanie w Paryżu, jeśli wygrają przedolimpijski turniej Norceca zaplanowany na 19–24 czerwca w Meksyku.

READ  Moment prawdy dla Orbana – raport ING o Polsce, Czechach, Rumunii, Węgrzech