1 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Bramkarz ognia Słonina odrzucił polskie zaproszenie do pozostania w Stanach Zjednoczonych

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

CHICAGO – Gabriel Słonina, 18-letni bramkarz Chicago Fire, który będzie wyróżniał się w przyszłości, będzie kontynuował program reprezentacji USA i odrzuci zaproszenie do dołączenia do Polski.

Słonina ogłosiła swoją decyzję w piątkowym oświadczeniu.

„Polska to ciężka praca, optymizm, nieodpowiadanie, przepychanie się przez trudne czasy i dbanie o swoją rodzinę.” Słonina powiedział. „Mając to na uwadze, moje serce jest amerykańskie. Ten kraj dał mi i mojej rodzinie wszystkie możliwości, o które proszę. Popychał mnie i wspierał w dobrych i złych sytuacjach.

„Rozumiem, że przywilej noszenia odznaki i całowanie jej obniży mi głowę. Ojczyzna Ameryki, to właśnie zamierzam reprezentować.

Słonina znalazła się na 39. liście w Polsce. Trener Czesław Michniewicz ogłosił we wtorek przed czterema meczami Ligi Narodów w przyszłym miesiącu.

„Jego serce mówi mu, gdzie iść, to najważniejsza część równania” – powiedział w piątek amerykański trener Greg Berholder.

Berhalter nie włączył Słoniny do 27-osobowego składu na kilka wystaw i dwa mecze Ligi Narodów CONCACAF.

„Powiedziałem, słuchaj, nie mogę cię sprowadzić do tego obozu ze względu na twoją formę” – opisał rozmowę Berholder ze Słoniną. Grają dla nas ludzie na naprawdę wysokim poziomie i doświadczeni. Twoja forma nie jest wystarczająco dobra. Rozumiem, jeśli zamierzasz spojrzeć na Polskę, ponieważ jesteś tym rozczarowany.

„Jego odpowiedź była dobra. Rozumie, gdzie jest, ale nadal mówi, że jest nas pewien.

Słonina, która w niedzielę skończyła 18 lat, została najmłodszym bramkarzem w Major League Soccer od 17 lat, 81 dni, w zremisowanym 0:0 meczu z Nowym Jorkiem w sierpniu. W zeszłym sezonie rozpoczął 11 meczów ligowych – w tym 10 finałowych – aw tym roku rozpoczął 12 meczów.

Pochodzący z Addison, Illinois i Polski, Słonina uczestniczył w zgrupowaniach kadry narodowej USA w grudniu i styczniu, ale nie brał udziału w żadnych zawodach. Grał dla Stanów Zjednoczonych na kilku szczeblach młodzieżowych drużyn narodowych.

READ  Polska Organiczna Możliwości Rynku | Wiadomość

„Byłem pod wrażeniem Gagi, tylko jego nastroju” – powiedział Berholder. „Widzimy dla niego bardzo obiecującą przyszłość”.

Zgodnie z zasadami FIFA, przed ukończeniem 21 roku życia zawodnik może rozegrać do trzech meczów dla drużyny narodowej bez dołączania do drużyny.

Zack Stephen z Manchesteru City i Matt Turner z Nowej Anglii przenieśli się w tym roku do Arsenalu, dzieląc się pracą na otwarcie rundy kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata w USA. Ethan Horvath również znajduje się na liście, a Sean Johnson wydaje się brać udział w ostatnich obozach.

Polska dodała do swojej listy czterech innych bramkarzy: otwierającego Juventusu Wojciecha Schkissnego i Bartlomija Trekowskiego z Fiorentiny, Kamila Grabrę z Kopenhagi i Lukasa Skoropsky’ego z Bolonii.

Więcej AP Football: https://apnews.com/hub/soccer i https://twitter.com/AP_Sports