5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Quidditch ogłasza zmianę nazwy wśród wrzawy wokół autorki „Harry'ego Pottera” J.K. Rowling

Quidditch ogłasza zmianę nazwy wśród wrzawy wokół autorki „Harry’ego Pottera” J.K. Rowling

Trzy główne organizacje pracujące nad promocją i zarządzaniem Quidditchem ogłosiły we wtorek, że zmienią nazwę gry na quad, po części po to, by zdystansować się od autora „Harry’ego Pottera” i twórcy Quidditcha, J.K. Rowling.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Quidditcha (IQA) i US Quidditch (USQ), dwa organy zarządzające sportem, połączyły siły z Major League Quidditch (MLQ), 16-osobową półprofesjonalną ligą w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, aby ogłosić oficjalne zmiana imienia.

Według grup, Quadball, który odnosi się do liczby piłek na boisku, a także liczby pozycji, zyskał entuzjastyczne poparcie wśród społeczności sportowej w sondażach.

IQA, USQ i MLQ podjęły decyzję o rebrandingu z dwóch powodów. Jednym z nich było zdystansowanie się od Rowling, która wygłaszała wiele komentarzy, które były krytykowane jako nienawidzące osób transpłciowych.

Drugim jest zastrzeżenie nazwy unikalnej dla tej firmy produkującej filmy i media, Warner Bros. Jest właścicielem znaku towarowego „quidditch”.

W Stanach Zjednoczonych zarówno USQ, jak i MLQ będą właścicielami znaku towarowego „quadball”. USQ natychmiast przechodzi do zmiany nazwy organizacyjnej, aby zastąpić quidditcha z czterema piłkami, podczas gdy MLQ oficjalnie przyjmie tę nazwę w przyszłym miesiącu.

Marie Kimball, dyrektor wykonawczy University of Southern Queensland, powiedziała, że ​​poczwórna piłka nożna znacznie się rozwinęła i że organizacje są „zaangażowane w dalsze pchanie poczwórnej piłki do przodu”.

„W ciągu niecałych 20 lat nasz sport urósł z kilkudziesięciu studentów w wiejskim Vermont do globalnego fenomenu z tysiącami graczy, ligami półprofesjonalnymi i międzynarodowymi turniejami” Kimball powiedział w oświadczeniu.

USQ i MLQ złożyły wniosek o zmianę nazwy ponownie w grudniu po przeprowadzeniu ankiety zarówno dla graczy, jak i fanów na temat tego pomysłu.

IQA spodziewa się zawrzeć umowę licencyjną na używanie „czterech kul” iw najbliższej przyszłości przyjmie ten termin w swojej nazwie.

Chris Lau, przewodniczący Rady Powierniczej IQA, powiedział, że jest „szczęśliwy”, że może być częścią ruchu na rzecz zmiany nazwy.

Lao Fei powiedział oświadczenie. „To ważny moment w historii naszego sportu”.

Quidditch został zaadaptowany z serii „Harry Potter” w 2005 roku w Middlebury College w Vermont. Ten sport rozrósł się do około 600 drużyn w 40 krajach.