16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Przyszłość Bliźniaków, Rangersów i Strażników w zawieszeniu z powodu przełożenia rozprawy upadłościowej Diamond Sports: Źródło

Przyszłość Bliźniaków, Rangersów i Strażników w zawieszeniu z powodu przełożenia rozprawy upadłościowej Diamond Sports: Źródło

Jak wynika z we wtorek wieczorem, rozprawa upadłościowa, która mogła zapewnić jasność co do tego, które drużyny MLB będą widoczne w regionalnych sieciach sportowych Bally w tym sezonie, została przełożona na 10 dni. Opóźnienie wydaje się wskazywać, że obie strony uważają, że mają szansę na samodzielne osiągnięcie porozumienia, jeśli dadzą im dodatkowy czas. Jednak sprawia to, że w szczególności trzy drużyny – Cleveland Guardians, Texas Rangers i Minnesota Twins – kwestionują swoje przychody z telewizji w miarę rozwoju bezpłatnej agencji.

Spółka Diamond Sports, która ogłosiła upadłość, posiada prawa telewizyjne do 11 drużyn MLB w 2024 r. za pośrednictwem kanałów RSN pod marką Bally. MLB zwróciła się do sądu, aby nakłonił Diamonda do podjęcia decyzji, które zespoły poprowadzą go w 2024 roku, a obie strony negocjują za pośrednictwem mediatora potencjalne wzajemnie akceptowalne porozumienie.

Rozmowy skupiały się na trzech zespołach odpowiedzialnych za każde zeznanie w sądzie. Dwie z nich to mistrzowie World Series Rangers i Guardians, drużyny, które Diamond zamierza kontynuować nadawanie w 2024 r. wyłącznie na zmienionych warunkach.

Osoby zaznajomione z przebiegiem wydarzeń powiedziały, że trzecia drużyna to klub, który wcześniej transmitował Diamond, ale z technicznego punktu widzenia w tej chwili nie posiada praw do niego: Bliźniacy. Umowa Twins z Diamond wygasła po zeszłym sezonie, ale negocjowane jest nowe, zmienione porozumienie.

Jeśli Diamond ponownie poprowadzi Twins w 2024 r., a Diamond nie zgłosi się do żadnej innej drużyny MLB, liczba drużyn MLB wzrośnie do 12. Diamond rozpoczął sezon 2023 z prawami do 14 klubów, po czym w połowie zrezygnował z Padres i Diamondbacks rok. Takiego scenariusza MLB i zespoły starają się uniknąć w tym roku.

Pozostałe dziewięć drużyn MLB, do których Diamond jest właścicielem praw, to Los Angeles Angels, Milwaukee Brewers, Atlanta Braves i St. Louis Blues. Louis Cardinals, Miami Marlins, Tampa Bay Rays, Cincinnati Reds, Kansas City Royals i Detroit Tigers.

READ  Najlepsze oferty Pipeline Podcast w wersji roboczej MLB 2023

Na razie Diament zamierza działać do 2024 r. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie kontynuowany w jakiejś formie także po 2024 r.

Amazon, który ma znaczącą usługę przesyłania strumieniowego, wykazał zainteresowanie inwestycją w Diamond, ale Diamond jest właścicielem praw do cyfrowego przesyłania strumieniowego tylko pięciu drużyn MLB: Brewers, Marlins, Rays, Royals i Tigers. Osoby zaznajomione z rozmowami twierdzą, że ligi MLB i Diamond od dawna nie zgadzają się co do wartości praw cyfrowych dla różnych drużyn MLB, a MLB wolałaby współpracować bezpośrednio z Amazonem, niż przyznawać Diamondowi większe prawa cyfrowe w dłuższej perspektywie. the Poczta nowojorska W poniedziałek doniesiono, że liga MLB powiedziała Amazonowi, że jeśli chce dodatkowych praw cyfrowych, taka umowa będzie musiała zostać zawarta bezpośrednio z MLB.

Przełożona rozprawa wyznaczona jest na ranek 19 stycznia w Houston.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Chris Coduto/Getty Images)