19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Przyszli Liderzy 2021: Markin Luzaj (Polska) | funkcje

Head of Acquisitions, New Europe Film Sales

  • Studiował film i media na Lots University
  • Studia podyplomowe ukończył w 2016 roku na Uniwersytecie Warszawskim
  • Zagrał wiele ról na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym, m.in. jako programista

Luxaz ma wieloletnie doświadczenie jako programista, pracował przy produkcji i zasiada w komisji selekcyjnej międzynarodowego festiwalu filmowego Rotterdam’s Cinemart. Studiuje również dla Torinofilmlab i Wen East Meets West oraz jest konsultantem ds. przejęć dla Anton Corp. Ale jego główną rolą jest sprzedaż filmów w Nowej Europie, która nadzoruje akwizycję i rozwój warszawskiej firmy sprzedażowej. Egzekucja 31-latka podąża za jego intuicją, jeśli chodzi o przejęcia. Opowiada o swoim uwielbieniu dla Kina Arthouse, które zdobył Guttek Film w Polsce, gdy dorastał, ale zdał sobie sprawę, że jego decyzje o przyjeździe do Nowej Europy pod koniec 2016 roku nie mogą być emocjonalne.

„Najtrudniejszą lekcją, jakiej się nauczyłem, było to, że filmy, które lubiłem, nie grały” — mówi Luxaz. „Mam hardkorowe serce ortopedyczne [but] Małe perełki, które podziwiam na małych festiwalach, tak naprawdę nie trafiają do teatrów. To dla mnie świetna lekcja, aby zdać sobie sprawę z tego, co rynek może przełknąć. ”

Cytuje dyrektora generalnego New Europe Johna Naszewskiego jako „świetnego przewodnika”, który nauczył go analizować scenariusze i rozumieć, „jakiego rodzaju kupujących szukają”. Do najnowszych projektów Lusaj należy projekt Voltimer Johansson owieczka, który zostanie pokazany w jakimś konkretnym przypadku Cannes Un. „Żałuję, że nie znaleźliśmy go we właściwym momencie i we właściwym miejscu, zanim wszyscy wielcy gracze byli w grze” – mówi.

Kontakt: [email protected]

READ  Polak Iga Svyatech odchodzi ze swoim trenerem Searsbudovsky