26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ahmedabad człowiek oszukuje polski bank pracy na Rs 6 lakh Wiadomości z Ahmadabad

Ahmedabad: Projektant wnętrz i ekspert budowlany z Ambavadi złożył skargę do Cyberprzestępczej Policji, twierdząc, że przedstawiciele polskiej firmy oszukali go z Rs 6 lakh, prosząc o pracę.
Bimal Shah, 54 lata, mieszkaniec Szczęśliwy dom Społeczeństwo poinformowało we wtorek policji, że 3 sierpnia polska firma CropScience Bayer zaproponowała mu pracę.
W tym czasie stracił pracę z powodu kryzysu koronowego.
Shaw wypełnił formularz w e-mailu i wysłał swoje zgłoszenie 8 sierpnia. 9 sierpnia Shaw odebrał telefon od przedstawiciela firmy z informacją, że zostanie mu powierzony kierownik projektu. Shaw wkrótce otrzymał list z ofertą, który podpisał i wrócił do firmy.
Shaw otrzymał kolejną wiadomość e-mail z linkiem do płatności. W mailu podano, że opłata wizowa wynosi 34 660 rupii. Do dokonywania płatności używał konta córki.
20 sierpnia Shaw otrzymał opłatę za pozwolenie na pracę w wysokości Rs. Przyszedł inny e-mail z prośbą o 89 440.
Tydzień później ubezpieczenie podróżne do Polski zostało obniżone do Rs. Otrzymał kolejny e-mail z prośbą o 219 976. Kwota miała zostać wpłacona na konto w Maharashtra, Shah ponownie się zgodził.
31 sierpnia Shaw został poproszony przez e-mail o wypełnienie formularza otwarcia rachunku bankowego w Polsce, za który poprosił o depozyt w wysokości 2 39057 rupii. Postępował zgodnie z tą instrukcją.
1 września Shaw otrzymał kolejny e-mail z prośbą o pieniądze, ale w tym czasie zdał sobie sprawę, że został oszukany. Zwrócił się do Cyberprzestępczej Policji i złożył wniosek o zbadanie sprawy.
Policja ds. cyberprzestępczości złożyła we wtorek skargę na podstawie przepisów dotyczących oszustw i naruszenia zaufania. Wdrożono również przepisy ustawy o technologii informacyjnej.

READ  Stopa bezrobocia w Polsce spada w maju