25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

PRZEJĘCIE PRZEMYSŁU MASZYN ROLNICZYCH: GRIMME przejmuje Agraratę w Polsce

PRZEJĘCIE PRZEMYSŁU MASZYN ROLNICZYCH: GRIMME przejmuje Agraratę w Polsce

Z dniem 15 czerwca 2023 roku Grupa GRIMME z Damm (Niemcy) przejmuje polskiego dealera maszyn rolniczych Akrarata z Brzemyers pod Wrocławiem. Założona w 1999 roku przez Johana Kruithofa firma od początku swojego istnienia specjalizuje się w handlu i serwisie techniki ziemniaczanej, warzywnej i buraczanej.

GRIMME jest pierwszym dostawcą i może poszczycić się ponad 20-letnią udaną współpracą z Accrada. Własny personel handlowy i serwisowy Accrady obejmuje swoim zasięgiem cały region Polski i Zachodniej Ukrainy.

Sebastian Talk, dyrektor zarządzający GRIMME Landmashinenfabrik:

„Polska jest jednym z najważniejszych regionów uprawy ziemniaków i warzyw w Europie, a to przejęcie pomoże nam jeszcze bardziej zwiększyć naszą obecność na rynku”.

Michael Donis, dyrektor zarządzający Grupy GRIMME:

„Klienci polscy i ukraińscy mogą nadal liczyć na sprawną sprzedaż, rzetelną obsługę i szybką dostawę części zamiennych. Nadal będziemy zatrudniać kolejnych 20 pracowników.”

Arek Przyski, założyciel Johan Gruythof i współwspólnik Accrady:

„Zawsze wkładamy wiele serca i duszy w naszą firmę i cieszymy się, że GRIMME nadal się rozwija. Nasi pracownicy dobrze znają GRIMME i wiedzą, że ma ona pozytywną przyszłość”.

GRIMME działa w Polsce od ponad 40 lat, aw 2010 roku założyła własną firmę handlowo-serwisową w Śrocie Wielkopolskiej, 30 km na południowy zachód od Poznania. Ośmiu pracowników GRIMME Polska jest odpowiedzialnych za lokalnych partnerów handlowych i serwisowych oraz tworzy potężny interfejs z fabryką i lokalnymi partnerami premium w Tom.

Accrada została założona w 1999 roku przez Holendra Johana Kruithofa, który był już bardzo aktywny w uprawie ziemniaków w swojej ojczyźnie. Jeden z pierwszych pracowników, Arek Prisky, został wspólnikiem w firmie w 2004 roku.

Dziś 20 pracowników pracuje dla sprzedawcy maszyn rolniczych, który od 2017 roku sprzedaje części zamienne online. AgraRada sprzedaje maszyny rolnicze na Ukrainę od 2000 roku, a w 2019 roku otworzyła oddział w Korczowie (obwód lwowski).

READ  🇵🇱 Polska: Nowe szczegóły dotyczące występu Mai Krzyżewskiej Junior Eurowizja