30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prognozy wskazują, że w niedzielę w niektórych stanach może być widoczna zorza polarna

Prognozy wskazują, że w niedzielę w niektórych stanach może być widoczna zorza polarna

(NEXSTAR) – Aktualne prognozy pokazują, że w północnych stanach, od Nowego Jorku po Waszyngton i prawdopodobnie Iowa, w niedzielę będzie można zobaczyć zorzę polarną.

W ostrzeżeniu wydanym w niedzielę rano Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA) ostrzegło przed umiarkowaną burzą geomagnetyczną spowodowaną koronalnym wyrzutem masy skierowanym na Ziemię (CME).

Wyrzuty koronalne to eksplozje plazmy i materiału magnetycznego pochodzącego ze Słońca Wpływ nawigacji, łączności i sygnałów radiowych Na ziemi. Są również w stanie wywołać zorzę polarną, tworząc w ziemskim polu magnetycznym prądy, które wysyłają cząstki na biegun północny i południowy, które następnie reagują z tlenem i azotem – twierdzi. NASA.

Wyrzut koronalny skierowany na Ziemię został wywołany w piątek przez eksplozję nitkowatą SWPC twierdzi. Oczekuje się, że uderzy w nas późną niedzielą, powodując burze geomagnetyczne na poziomie G1 (najniższy poziom na Ziemi). Skala pięciopunktowa). Burze G2 są Prawdopodobnie na poniedziałek.

Aktualna prognoza SWPC pokazuje, że Kanada i Alaska, zaznaczone na czerwono na poniższym obrazku, mają największe prawdopodobieństwo zobaczenia zorzy polarnej w niedzielę. Narodowa Administracja Oceaniczno-Atmosferyczna (NOAA) przewiduje, że południowy zasięg zorzy polarnej – pokazany czerwoną linią na poniższym zdjęciu – może sięgać aż na południe, aż do północnej Nebraski i środkowej Iowa.

Oznacza to, że mieszkańcy Waszyngtonu, północnego Idaho, Montany, północnego Wyoming, Dakoty Północnej, Dakoty Południowej, Minnesoty, Wisconsin, północnego Illinois, Michigan i części Nowego Jorku, Vermont, New Hampshire i Maine również mogą mieć szansę zobaczyć zorza polarna. .

Prognoza zorzy polarnej na niedzielę 5 listopada 2023 r. na godzinę 9:30 czasu wschodniego. (Centrum prognoz pogody kosmicznej NOAA)

Chociaż SWPC przewiduje silniejsze burze geomagnetyczne w poniedziałek, prognoza nie jest obiecująca. Alaska i Kanada wciąż mają szansę zobaczyć zorzę polarną, ale dla mieszkańców północnej Montany, Północnej Dakoty, północnej Minnesoty, północnego Wisconsin i Górnego Półwyspu Michigan szanse są nikłe.

Prognoza zorzy polarnej na poniedziałek, 6 listopada 2023 r., stan na niedzielny poranek. (Centrum prognoz pogody kosmicznej NOAA)

Jednakże SWPC poinformowało w piątek, że oprócz wyrzutu koronalnego skierowanego w stronę Ziemi, na Słońcu zaobserwowano szybki strumień dziur koronalnych, czyli CH HSS. takie jak ustawiczne kształcenie medyczne, CH HSS może powodować burze geomagnetyczne Na Ziemi osiąga poziom G1 lub G2, co z kolei może wywołać więcej zorzy polarnej.

READ  Nowe odkrycia mogą ujawnić naturę ciemnej materii

Według SWPC, CH HSS prawdopodobnie wpłynie na ląd od środy do piątku Powiedział. Prognozy zorzy polarnej na te dni będą dostępne co najmniej do wtorku (tylko SWPC Prognozy giełdowe na dzień bieżący i następny).

W nadchodzących miesiącach możemy zobaczyć więcej zorzy polarnej.

Słońce osiąga szczyt 25. cyklu słonecznego, 11-letniego okresu, podczas którego zmienia swoje bieguny magnetyczne, powodując pogodę kosmiczną, taką jak wyrzuty koronalne i HSS CH. Nowe prognozy pokazują, że jest to możliwe Przychodzi szybciej i jest silniejszy niż wcześniej sądzono Od stycznia do października przyszłego roku.

Oznacza to nie tylko więcej zorzy polarnej, ale być może i więcej Więcej możliwości dla osób mieszkających na południu Stanów Zjednoczonych, aby je zobaczyć – Ale I jego wpływ na naszą infrastrukturę.

Dodatkowy bonus za bieżący cykl słoneczny? Całkowite zaćmienie Słońca 8 kwietnia 2024 r. nastąpi w pobliżu maksimum cyklu, co będzie dobrym widowiskiem dla obserwatorów nieba. Noe On tłumaczy.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. wszystkie prawa są zachowane. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.