27 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prezydent Ukrainy Andrzej Duda mówi, że Polska nie wyśle ​​myśliwców w przestrzeń powietrzną Ukrainy.

W Londynie siostra wspomina swojego brata, który zginął na czele Ukrainy. W Glasgow kierowca ciężarówki odbiera telefon od swojej żony we Lwowie: wojna dotarła do ich ojczyzny. W Connecticut profesor uniwersytecki zastanawia się nad odsłonięciem Putina.

Jeśli chodzi o diasporę ukraińską, wojna Putina odbija się głębokim echem. Zapytaliśmy Ukraińców, obcokrajowców i ekspertów politycznych z całego świata Przybrać na wadze. Komentarze zawarte w tym komentarzu są ich własnymi.

Olesya Khromeychuk Jest historykiem, pisarzem i dyrektorem ukraińskiej firmy London. Powiedział CNN, że jego starszy brat Wołodymyr został zabity małymi kawałkami podczas konfliktu w Ługańsku we wschodniej Ukrainie w 2017 roku.

„Jestem historykiem. Czuję, że żyjemy w momencie, który jest obecny w każdym programie nauczania historii Europy. Czas zdecydować, gdzie każdy z nas chce mieć miejsce w tej historii. Pozostań z Ukrainą” – powiedział Gromach.

Ukraiński kierowca ciężarówki i ojciec dwójki dzieci Aleksander BillyRozmawiał z CNN podczas przekraczania polskiej granicy na Ukrainę. Jego słowa zostały nieco zredagowane dla jasności.

„W czwartek obudziłem się o 6 rano w Glasgow (Szkocja), a moja żona zadzwoniła do mnie i powiedziała, że ​​Rosjanie bombardują naszą stolicę i nasz kraj. Dlatego pojechałem ciężarówką do Londynu, wziąłem samochód i zacząłem jechać. Polska – dotarłem tam w sobotę.

„Moja rodzina mieszka w Liv. Mam tam dwoje dzieci. Jestem kierowcą ciężarówki i wykonuję całą pracę”.

„Ukraina to moja ojczyzna, jeśli Ukraińcy nie walczą o naszą ojczyznę, to kto? Nie chcemy żyć rosyjskim stylem życia, chcemy żyć naszym stylem życia” – powiedział 39-latek. Powiedziałem CNN.

Marcy Shore Jest profesorem nadzwyczajnym współczesnej europejskiej historii intelektualnej na Uniwersytecie Yale, skupiającym się na Europie Środkowej i Wschodniej XX i XXI wieku.

„Nie jest już mistrzem szachów, genialnym wielkim strategiem. Nie jest już racjonalnym aktorem, nawet w najzimniejszym i najbardziej cynicznym sensie. Był chory” – powiedział o grze Putina. Rozmawiaj w zeszły poniedziałek.

Nie przypominało to już człowieka grającego za dużo w szachy, teraz przypominało to scenę „Makbeta”. Moja intuicja jest taka, że ​​stary człowiek stanął w obliczu własnej śmierci i postanowił zniszczyć cały świat. Ukraina może walczyć za nas wszystkich.”

Przeczytaj cały artykuł tutaj: