26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Prezydent Polski na igrzyskach olimpijskich w Pekinie pomimo bojkotu dyplomatycznego USA

Oczekuje się, że prezydent Polski Andrzej Duda weźmie udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie, pomimo dyplomatycznego bojkotu igrzysk przez administrację Bidena, która jest powiązana z wieloma krajami zachodnimi.

„Polska jest krajem suwerennym i określa własną politykę wobec Chin… Polska jest sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, ale Polska ma też bardzo przyjazne stosunki z Chinami” – powiedział Jacques Kumoch, doradca zagraniczny prezydenta RP. Powiedział Reuterowi we wtorek.

Urzędnicy powiedzieli Wire Service, że Polska nie chce już przypodobać się Stanom Zjednoczonym, krytykując Chiny, zauważając, że pogorszyły się stosunki tego wschodnioeuropejskiego kraju ze Stanami Zjednoczonymi. Prezydent BidenJoe Biden mówi, że Rosja przenosi ćwiczenia morskie z powodu irlandzkich obawAdministracja.

W grudniu Stany Zjednoczone Zapowiedział bojkot dyplomatyczny „Toczące się ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości oraz inne naruszenia praw człowieka w Sinkiang” na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 r.

Kraje, w tym Wielka Brytania, Dania, Kanada i Australia, przyłączyły się do dyplomatycznego bojkotu Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Jednakże Poparcie nie jest powszechne wśród sojuszników AmerykiNiektóre kraje sprzeciwiają się wykorzystywaniu sportu do podkreślania obaw związanych z prawami człowieka.

Według Reutersa, ostatnie relacje Dudy z Chinami były pozytywne. Na szczycie 17+1 z Chinami polski prezydent był zaskoczeniem, ponieważ inne sąsiednie kraje wysłały urzędników niższego szczebla. Serwis informacyjny poinformował, że Duda wskazał również plany wykorzystania swojego położenia geograficznego do wzmocnienia swojej roli w handlu Europy z Chinami.

READ  Stałe reklamy wprowadzają konsumentów w błąd – mówi polski organ ochrony konsumentów – Osborne Clarke