20 kwietnia, 2024

Prezentacja polskich olimpijczyków z Tokio

Szczególnie udana dla polskich zawodników była czwarta edycja Memoriału Wiesława Maniaca w Szczecinie. Skrysovska była najlepsza w sprincie, Cicciars potwierdził jego pozycję, a Duzyowski i Kovaluk poprawili swoje rekordy życiowe na 400 metrów.

Formuła sprintu na zawody w Szczecinie zorganizowana jest w formie sprintu na 100 + 200 metrów. Pia Skrysovska wygrała bieg kobiet na 100 m (11,41 s). Claudia Adam była za nią (11,44 sekundy). Na 200 metrów najlepszy był ponownie „setny” zwycięzca, co było dla niego bardzo nietypowym dystansem. Mimo to poradziła sobie bardzo dobrze. Czas na mecie to 23,05 sekundy, co jest zdecydowanie nowym rekordem życiowym, nie w ekstremalnych warunkach biegowych. Marlina Zolla uplasowała się na drugim miejscu – 23,46 sekundy. W deblu Pia Skarsysovska zdobyła 2240 punktów. Claudia Adam była trzecia z 2173 punktami.

Wśród mężczyzn biorących udział w biegu na 100 metrów Brytyjczyk Rice Prescott pewnie wygrał o -10,20 sekundy. Kilkadziesiąt minut później znów stał się najlepszy na dwukrotnym dystansie. Czas na mecie Prescuda to 20,31 sekundy (najlepiej z nową osobowością). Jego podwójne zwycięstwo to 1171 punktów. Dominic Kobe Best Poland – Szóste miejsce i 929 pkt.

Kobiety wygrały 300m po najlepszym finiszu Kingi Jakki. Polka przebiegła 37,06 sekundy, aby poprawić swój rekord życiowy.

W biegu na 400 m mężczyźni zobaczyli dwóch naszych złotych medalistów olimpijskich ze sztafety mieszanej 4 x 400 m. W Szczecinie najszybszy był Kajetan Duszyński, który poprawił swój rekord życiowy w 45,31 sekundy. Ten sam trik wykonał Dariyush Kollock, który na mecie zajął drugie miejsce – 45,44 sekundy. Mathews Rainycock był trzeci – 46,77 sekundy.

100-metrowe płotki kobiet padły ofiarą Claudii Ciares. Olimpijczyk z Tokio przekroczył barierę 13 sekund – w tym sezonie ponownie 12,94 sekundy.

READ  Sony Pictures Classics przejmuje oficjalny polski film „The Peasants” do Oscara

W biegu kobiet na 800 metrów najlepsza była Alexandra Guleva (ANA) z czasem 2: 00.46. Angelica Sarna zajęła trzecie miejsce w wyścigu, startując po raz pierwszy po igrzyskach – 2:01 i 22 minuty. Piotr Paweł (Australia) – 1: 45,49 min. Michai Rosemus zajął piąte miejsce w tej rundzie – 1: 46,44 minuty.

W skoku wzwyż kobiet Maria Kotzik (Białoruś) postawiła najwyższą poprzeczkę – 1,91 m. Polina Boris była piąta – 1,80 metra.

Skok o tyczce mężczyzn był dziś najniższy w historii. Trudno w to uwierzyć, ale dziesięciu graczy oddało ponad 40 nieudanych skoków w turnieju, a tylko 12 zostało zliczonych. Zawody wygrał Harry Koppel (Wielka Brytania) z wynikiem 5,60 metra. Drugie miejsce zajął Piotr Lisek (5,50 m), trzecie Robert Sopera (5,35 m).