27 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polskie PGNiG chce zwiększyć wykorzystanie Baltic Pipe, zmieniając dotychczasowe stanowisko

Polskie PGNiG chce zwiększyć wykorzystanie Baltic Pipe, zmieniając dotychczasowe stanowisko

Słupy energetyczne przed Elektrociepłownią PGNiG Termika Żerań po zachodzie słońca w Warszawie, 19 czerwca 2019 r. REUTERS / Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Warszawa, 20 maja (Reuters) – polska spółka gazownicza PGNiG (PGN.WA) Oświadczył, że zamierza w pełni wykorzystać zarezerwowaną przepustowość Baltic Pipe z Norwegii i zmienił swoje stanowisko po tym, jak powiedział, że tego nie zrobi, ponieważ rosnące ceny ograniczą popyt.

Gazociąg bałtycki, zdolny przesyłać rocznie 10 mld m3 gazu z Norwegii, produkującej paliwo PGNiG, zostanie otwarty 1 października.

Firma planuje przesyłać 4,5 mln gazu rocznie łączem w czwartek, czyli ponad połowę zarezerwowanej przepustowości.[Nl5N2XB3}JeżeliumiejętnośćcyfrowatosposóbtechnicznyisystemkonsolidacjiPGNIGWydziałuFulfillmental[nL5N2XB3ND}ஒருஇலக்குதிறனைஅடைவதுஎன்பதுதொழில்நுட்பதிறன்சந்தைதேவைமற்றும்அமைப்பைசமநிலைப்படுத்ததேவையானநெகிழ்வுத்தன்மைஉள்ளிட்டபலகாரணிகளின்செயல்பாடாகும்PGNiGவெள்ளிக்கிழமைஒருஅறிக்கையில்தெரிவித்துள்ளதுஒருஅறிக்கையில்டென்மார்க்கின்ஆர்ஸ்டெட்உடனானஒப்பந்தங்கள்உட்படநோர்வேயில்உற்பத்திசெய்யப்படும்எரிவாயுவிற்கானபல்வகைப்பட்டசப்ளைபோர்ட்ஃபோலியோஇருப்பதாகவும்நிறுவனம்கூறியது(ORSTED.CO)Gruba Lodos z Polski (LTSP.WA) A inni dostawcy tego nie ujawnili.

Wydobycie gazu PGNiG w Norwegii ma wzrosnąć do 3 mld m3 do 2022 r. i 4 mld m3 do 2027 r., poinformowała spółka. „Dzisiejszy raport ma pokazać, że podejście do napełniania rur przez kontrakty PGNiG jest elastyczne i można je zwiększyć” – powiedział Camille Cliss, szef działu badań w BM mBank Broker.

„Ponieważ wczorajsze ogłoszenie mogło wyjaśnić, że problemy techniczne są przeszkodą w pełnym wykorzystaniu zarezerwowanej przepustowości, może również mieć na celu wyjaśnienie wszelkich wątpliwości”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Redakcja Thomasa Janovsky’ego Raport Marka Streleki

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Kolejne osiągnięcie na torze olimpijskim, białoruski sprinter jedzie do Polski