10 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polskie PGNiG chce zwiększyć wykorzystanie Baltic Pipe, zmieniając dotychczasowe stanowisko

Słupy energetyczne przed Elektrociepłownią PGNiG Termika Żerań po zachodzie słońca w Warszawie, 19 czerwca 2019 r. REUTERS / Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Warszawa, 20 maja (Reuters) – polska spółka gazownicza PGNiG (PGN.WA) Oświadczył, że zamierza w pełni wykorzystać zarezerwowaną przepustowość Baltic Pipe z Norwegii i zmienił swoje stanowisko po tym, jak powiedział, że tego nie zrobi, ponieważ rosnące ceny ograniczą popyt.

Gazociąg bałtycki, zdolny przesyłać rocznie 10 mld m3 gazu z Norwegii, produkującej paliwo PGNiG, zostanie otwarty 1 października.

Firma planuje przesyłać 4,5 mln gazu rocznie łączem w czwartek, czyli ponad połowę zarezerwowanej przepustowości.[Nl5N2XB3}JeżeliumiejętnośćcyfrowatosposóbtechnicznyisystemkonsolidacjiPGNIGWydziałuFulfillmental[nL5N2XB3ND}ஒருஇலக்குதிறனைஅடைவதுஎன்பதுதொழில்நுட்பதிறன்சந்தைதேவைமற்றும்அமைப்பைசமநிலைப்படுத்ததேவையானநெகிழ்வுத்தன்மைஉள்ளிட்டபலகாரணிகளின்செயல்பாடாகும்PGNiGவெள்ளிக்கிழமைஒருஅறிக்கையில்தெரிவித்துள்ளதுஒருஅறிக்கையில்டென்மார்க்கின்ஆர்ஸ்டெட்உடனானஒப்பந்தங்கள்உட்படநோர்வேயில்உற்பத்திசெய்யப்படும்எரிவாயுவிற்கானபல்வகைப்பட்டசப்ளைபோர்ட்ஃபோலியோஇருப்பதாகவும்நிறுவனம்கூறியது(ORSTED.CO)Gruba Lodos z Polski (LTSP.WA) A inni dostawcy tego nie ujawnili.

Wydobycie gazu PGNiG w Norwegii ma wzrosnąć do 3 mld m3 do 2022 r. i 4 mld m3 do 2027 r., poinformowała spółka. „Dzisiejszy raport ma pokazać, że podejście do napełniania rur przez kontrakty PGNiG jest elastyczne i można je zwiększyć” – powiedział Camille Cliss, szef działu badań w BM mBank Broker.

„Ponieważ wczorajsze ogłoszenie mogło wyjaśnić, że problemy techniczne są przeszkodą w pełnym wykorzystaniu zarezerwowanej przepustowości, może również mieć na celu wyjaśnienie wszelkich wątpliwości”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Redakcja Thomasa Janovsky’ego Raport Marka Streleki

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Podwójny podwójny Ivica Zubac Chorwacja Polska / Aktualności