26 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polskie partie polityczne ujawniają plany kampanii przed wyborami powszechnymi 15 października

Polskie partie polityczne ujawniają plany kampanii przed wyborami powszechnymi 15 października

Prawicowa partia rządząca w Polsce Jarosław Kaczyński potwierdziła podczas czwartkowego głosowania parlamentarnego w izbie niższej parlamentu w Warszawie, że zaplanowane przez rząd kontrowersyjne głosowanie w sprawie imigracji odbędzie się wraz z kluczowymi wyborami parlamentarnymi 15 października. , Sierpień. 2023. Krytycy twierdzą, że referendum to taktyka kampanii mająca na celu dyskredytację rządzącej opozycji Partii Prawo i Sprawiedliwość oraz zjednoczenie wyborców wokół polityki rządu. (AP Photo/Czarek Sokołowski)
Zdjęcie: Powiązana prasa

WARSZAWA, Polska (AP) – Konserwatywna partia rządząca w Polsce i opozycja złożyły w sobotę obietnice potencjalnym wyborcom, po tym jak partie polityczne w kraju ujawniły wcześniej swoje plany kampanii. 15 października wybory parlamentarne.

Nacjonalistyczny wyrok Partia Prawo i Sprawiedliwość, Objęła władzę w 2015 r. i ubiega się o bezprecedensową trzecią kadencję. Jednak kadencja rządu ucierpiała Ostre konflikty z UE O zapisie prawnym rządu i regresji demokratycznej.

Na konferencji partyjnej najpotężniejszy polityk Polski, prezydent Jarosław Kaczyński, zapowiedział nowe wydatki na cele społeczne i militarne dla żyjącego w cieniu narodu. Inwazja na Rosję na pełną skalę sąsiedniej Ukrainy.

Rząd już znacząco zwiększył deficyt budżetu państwa, wydając na świadczenia dla rodzin wielodzietnych i emerytów, własną bazę wyborczą i zakupy broni.

Główny opozycyjny Sojusz Obywatelski również przedstawił swój plan, zobowiązując się do odwrócenia negatywnych tendencji w polityce zagranicznej i wewnętrznej, naprawienia sporów z Brukselą i ochrony funduszy zamrożonych obecnie przez UE w związku ze sporem o praworządność.

Lider partii Donald Tusk, były premier i były urzędnik UE, obiecał uwolnienie mediów państwowych i działalności kulturalnej od obecnych ograniczeń i „cenzury”.

Na pięć tygodni przed wyborami, które będą kształtować Polskę na kolejne cztery lata, sondaże wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość może zdobyć więcej głosów elektorskich, ale nie na tyle, aby utrzymać obecną wąską kontrolę w parlamencie. Niełatwy sojusz ze skrajnie prawicową koalicją jako najbardziej prawdopodobnym partnerem.

READ  Polska mogłaby głosować w referendum prywatyzacyjnym, którego wybory miałyby się odbyć w październiku