14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska zmierzy się ze Słowenią i awansuje do finału VNL mężczyzn

Kiedy Polska pokonała Słowenię 3-0 (25-22, 25-21, 25-23) w drugim półfinale we włoskim ośrodku Adriatic Resort w sobotę, Polska będzie ciężko pracować, aby zapewnić sobie miejsce w niedzielnym finale turnieju FIVP Men’s 2021 Liga Siatkówki. Rimini.

To przygotowuje grunt pod starcie między mistrzem świata Polski a mistrzem olimpijskim Brazylią, która wyeliminowała Francję w pierwszym półfinale.

Bartos Kurek, z 61% (14/23) i 17 punktami w klasyfikacji ogólnej, odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Polski. Słowenia zmagała się z agresywnym pokonaniem rywali, oddając 14 punktów (cztery od Fabiana Trisicy, po trzy od Gurka i Piotra Nowakowskiego).

Bardzo rzadka przerwa od tomu napisanego przez Michaela Kubiaka w Danzek Stern dała Polsce dwupunktowe prowadzenie w pierwszym secie.

Ale re. Stern szybko wyprowadził Wilfriedo Leon Słowenia na prowadzenie 14-13, zmuszając trenera Vitala Heinena do pierwszego występu.

Jeszcze jeden punkt po tym, jak Clemens został zabity przez Sebulza po tym, jak Stern okopujący się natychmiast przywiózł obydwoje Słoweńców – ale nie mogli tego wytrzymać w latach dwudziestych.

Równoległe bloki Fabiana Trisicy w Sebulzu po prawej i Sterna Novakowskiego po lewej, szeroko rozsyłane ataki Słoweńców przypieczętowały umowę dla Polski.

Jednak Słowenia nie wyrzuciła jeszcze kawałka. Kiedy Heinen rozpoczął drugą rundę z Novakovskym zastępując Jacoba Kochanowskiego, Słowenia szybko otworzyła się z trzypunktową przewagą, którą Stern powiększył do czterech po asie z Kubiakiem po zakończeniu pierwszego technicznego czasu.

Polskie zwycięstwo 4:1 wyglądało na 9-9, przy czym obie drużyny wymieniały się głównie na boki, dopóki Lyon w drugim technicznym czasie meczu z dwoma punktami przewagi nad Polakami z asem nad Johnnym Kovacicem.

Jeden as Trisiki w Sebulu strzelił cztery w ciągu 20-16, a Polska utrzymała się do finału seta.

Na trzecim miejscu było ciasno, Polska prowadziła dwa razy pod koniec drugiego czasu technicznego, a Słowenia kontynuowała, aż poślizg z Mathewsa Phoenixa na Tyne Urnat spowodował, że trzecia była trzecia. Polacy nadal byli na uboczu, aby zakończyć mecz, ale Midja Casparini posłał ostatni serwis do siatki.

READ  Polska zatrzymuje 100 migrantów na granicy, Białoruś oskarża

To pierwszy raz w finałach VNL dla Polski i Brazylii. Obaj spotkali się z Polską w meczu o brązowy medal edycji 2019 i ostatecznie stanęli na podium.

VNL Rookies Słowenia zmierzy się z Francją w niedzielnym meczu o brązowy medal, przed finałem.

Szybkie linki:
Liga Narodów FIVB Siatkówka
Facebook
Świergot
Instagram
Światło internetowe