28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska wywiera presję na Ukrainę, by wysłała czołgi

Polska wywiera presję na Ukrainę, by wysłała czołgi

Dzień dobry, czytelnicy Quartza!


Oto, co musisz wiedzieć

Polska naciskała na wysłanie czołgów na Ukrainę Liderzy w Warszawie chcą Dostarczenie 14 czołgów Leopard walczyć z rosyjskimi najeźdźcami, ale umowę komplikowała ostrożna postawa Niemiec.

220 milionów ludzi w Pakistanie było bez prądu. Sieć krajowa, która została wyłączona z dnia na dzień w celu oszczędzania energii, wycofała się ze środków oszczędzania energii. Nie można odzyskaćAle są światła Zaczyna wracać.

Brak World of Warcraft w Chinach (na razie). Miliony użytkowników nie mają dostępu do popularnej gry online Z powodu sporu Chińskie prawo wymaga NetEase między amerykańskim deweloperem, firmą Blizzard, a lokalnym partnerem.

Fundusz aktywistów Elliott kupił wielomiliardowe udziały w Salesforce. Spodziewane są fundusze hedgingowe Zmiany popytu W firmie zajmującej się oprogramowaniem biznesowym cena akcji spadła o połowę od 2021 roku.

Spadający wskaźnik urodzeń w Japonii grozi upadkiem społecznym. Premier Fumio Kishida ostrzegł, że jego kraj, w którym mieszka 28% osób w wieku powyżej 65 lat, ma ponad 65 lat. Nie można funkcjonować.

Dziennikarz został zamordowany w Kamerunie. Martinez został porwany pięć dni przed porwaniem Joko Ciało zostało znalezioneWkrótce po zgłoszeniu przypadku domniemanego oszustwa w firmie medialnej powiązanej z rządem.


Co zobaczyć

Prezydenci Brazylii i Argentyny zadeklarowali zainteresowanie wspólną walutą latynoamerykańską Na Konferencji Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów w tym tygodniu w Buenos Aires.

Prezydenci Luiz Inacio Lula da Silva i Alberto Fernandez — napisano we wspólnym oświadczeniu (Link w języku hiszpańskim) Ich kraje badają możliwości wprowadzenia nowej waluty zwanej „sur”, co po hiszpańsku oznacza „południe”, aby promować handel między dwoma krajami. Argentyński minister gospodarki Sergio Massa powiedział, że Brazylia i Argentyna zaproszą inne kraje Ameryki Łacińskiej do przyłączenia się, ale zaapelował o cierpliwość, powołując się na trudności z integracją walutową.

READ  Morska Misja Handlowa Energią Wiatrową w Polsce | Nowości

Idea wspólnej waluty od dawna jest w regionie atrakcyjna, a populistyczni przywódcy wskazują na dominację dolara jako dowód neokolonializmu. Trzy kraje Ameryki Łacińskiej Użyj dolara jako podstawowej waluty, upewniając się, że przekraczają wpływy USA w swoich gospodarkach.


Turyści nie mogą odwiedzić Machu Picchu

Powiększony obraz Machu Picchu jest pokazany.

Fotografia: Brenta Stirtona (Dobre zdjęcia)

Machu Picchu, jeden z Nowych Siedmiu Cudów Świata i cytadela Imperium Inków, jest zamknięte, ponieważ władze tłumią antyrządowe protesty w Peru.

Protestujący zablokowali drogi i zamknęli lotniska Od byłego prezydenta Pedro Castillo, pierwszy przywódca plemienny narodu andyjskiego, został oskarżony i osadzony w więzieniu w grudniu. Decyzja o zamknięciu atrakcji zapadła po tym, jak 418 osób – 148 turystów i 270 obywateli – zostało uratowanych z obszaru po uszkodzeniu linii kolejowej w wyniku niedawnych protestów. Zostaw ich, żeby radzili sobie sami.

Niedostępne Machu Picchu to zła wiadomość dla peruwiańskiej branży turystycznej. Witrynę odwiedza codziennie ponad 2000 osób w normalnych godzinach, aw 2010 r. kraj poniósł poważne straty. 185 milionów dolarów Dochody pojawiły się, gdy miejsce światowego dziedzictwa UNESCO zostało zamknięte na dwa miesiące po rozległej powodzi.


Jak gorąco jest iść do pracy?

Po rekordowej fali upałów w 2022 r. wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii patrzy na brak klimatyzacji i zastanawia się, czy potrzebne są nowe przepisy dotyczące pracowników narażonych na ekstremalne temperatury.

Anglia nie jest sama Nie ma jasnych zasad dotyczących temperatury pracy. Hiszpania jest jednym z najlepiej uregulowanych krajów, gdzie prawo stanowi, że powyżej 27°C (80,6°F) jest za gorąco do pracy biurowej. Jednak często ograniczenie nadal nie istnieje lub jest sformułowane niejasno, zrzucając na pracodawców odpowiedzialność za zapewnienie bezpiecznego miejsca pracy.

✦ Chcesz wglądu w ten sposób? Pomóż zachować takie treści jako bezpłatne i dostępne dla wszystkich, zostając członkiem Quartz. Zapewniamy 50 procent zniżki.


Najpopularniejszy jest kwarc

📦 Jak uniknąć niepotrzebnych spotkań i zyskać więcej miejsca w pracy

💨 El Niño może pogorszyć obawy Indii o inflację w 2023 r

🤔 Martin Shkreli wraca do pracy, a FTC ma pytania

🐰 Popularność Chińskiego Nowego Roku w Stanach Zjednoczonych spadła

🚜 Rolnictwo regeneracyjne łączy zdrowie gleby ze zdrowiem człowieka

🤪 Dlaczego Twitter jest dla ciebie taki mylący?


Zaskakujące odkrycia

Szkoła w Massachusetts nie wyłączyła 7000 świateł od ponad roku. Kto wie Jak je wyłączyć.

Pył atmosferyczny mógł zniekształcić skutki zmiany klimatu. Globalna temperatura wzrośnie Dodatkowe 0,1°F Brak wzrostu cząstek stałych w stosunku do poziomu sprzed epoki przemysłowej.

Uważność może być równie skuteczna jak lekarstwo w radzeniu sobie z lękiem. Jednak tak jest Wymagane jest zaangażowanie.

Papierowe mapy wracają do łask. Sprzedaż rośnie, ponieważ nowe pokolenie to docenia Wartość artystyczna mapy.

Debata na temat uwolnienia opryszczki karpia w Australii powróciła. Niedawne wody powodziowe okazały się lęgowiskiem „Dla owadów wodnych” Konserwator wód nazwał niesławną rybę.


Życzymy wspaniałego dnia. Wyślij wszelkie wiadomości, komentarze, stare kartogramy i wiadomości firmowe na adres [email protected]. Reader Support Quartz udostępnia wszystkimAby zostać członkiem. Dzisiejszy Daily Brief przedstawiają Sofia Lotto Percio, Tim Fernholz, Diego Lazarte i Morgan Hefner.