17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska uchwala ustawę o reformie mediów niższej izby, którą Stany Zjednoczone potępiają

Warszawa: Polscy ustawodawcy przedstawili w środę ustawę mającą na celu uciszenie krytycznego wobec rządu amerykańskiego kanału informacyjnego, co doprowadziło do szybkiego potępienia ze strony Stanów Zjednoczonych, jednego z najważniejszych sojuszników Warszawy.

Waszyngton ostrzegł, że nieprzedłużenie licencji na należący do Discovery kanał informacyjny TVN24 może zaszkodzić przyszłym inwestycjom. PolskaPolitycy opozycji potępili atak na ustawę Media Wolność.

Sekretarz stanu USA Anthony Blingen powiedział, że Waszyngton jest „bardzo zaniepokojony” ustawą uchwaloną przez Izbę Reprezentantów. Polska I jedna z największych inwestycji amerykańskich w kraju.

„Wielkie amerykańskie inwestycje biznesowe Polska Połącz nasz dobrobyt i popraw nasze zbiorowe bezpieczeństwo ”- powiedział. „Ten projekt ustawy jest groźny Media Wolność i można ją osłabić PolskaSilne środowisko inwestycyjne ”- powiedział Blingen w oświadczeniu.

ten bZakaz wzmocni zakaz dla firm spoza europejskiej gospodarki, które kontrolują polskich nadawców. Przeszedł 228 głosami za, 216 przeciw i 10 głosów, i teraz trafi do Senatu, wyższej izby parlamentu.

Rzecznik polskiego rządu Piotr Mller powiedział Polska Wprowadzając te same zasady, co w innych krajach UE, powiedział: „Mamy prawo kontrolować kwestię kapitału tak, jak polski parlament uzna to za stosowne”.

Rodzic TVN24, TVN, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych Media Group Discovery Inc., poprzez spółkę zarejestrowaną w Holandii, zbanowała ponad 49% firm pozaeuropejskich w Polsce. Media Firmy

Projekt ustawy zabrania takiego układu i ma miejsce na krótko przed terminem odnowienia licencji TVN24, który upływa 26 września.

W tweecie ustawodawca największej opozycyjnej platformy obywatelskiej Krzegors Shedina nazwał środowe głosowanie „atakiem na wolność, atakiem”. Media Jest niezależny od rządu. „

Discovery nazwał to „wolnością słowa, atakiem na podstawowe demokratyczne zasady wolności”. Media Bezpośrednio dyskryminuje TVN i Discovery.

Rachunek za odzyskanie nieruchomości

Blingen zwany także Polska Nie stosuj przepisów, które mają utrudnić Żydom odzyskanie mienia przejętego przez nazistowskich okupantów niemieckich podczas Holokaustu i będącego w posiadaniu powojennych komunistycznych władców.

READ  Komunikaty na żywo od 27 kwietnia: Polska i Bułgaria otrzymują gaz od sąsiadów UE

„Bardzo nas to martwi PolskaParlament uchwalił dziś przepisy ściśle ograniczające proces odzyskiwania ocalałych z Holokaustu i ich rodzin oraz żydowskich i nieżydowskich właścicieli mienia z nielegalnie skonfiskowanego mienia. PolskaEpoka komunistyczna ”- powiedział Blingen.

Ustawa została uchwalona przez izbę niższą i przeszła już przez Senat, co oznacza, że ​​teraz trafia do prezydenta do podpisania ustawy.

„Apelujemy do prezydenta (Andrzeja) o odniesienie się do projektu ustawy, niezależnie od tego, czy jest on podpisany z mocy prawa, czy też zgodnie z uprawnieniami, jakie ma mu jako prezydentowi. PolskaTrybunał Konstytucyjny” – powiedział Blingen.

Izraelski minister spraw zagranicznych Yer Labyrinth powiedział, że projekt ustawy „niszczy zarówno pamięć o Holokauście, jak i prawa ofiar”.

Powiedział w mgnieniu oka Polska Był ważnym sojusznikiem w NATO, „opartym na wspólnych wartościach demokratycznych i wzajemnym zaangażowaniu na rzecz dobrobytu”. Dodał: „Te akty prawne są sprzeczne z polityką i wartościami współczesnych demokracji. Apelujemy do rządu. Polska Aby zademonstrować swoje zaangażowanie w te wspólne zasady nie tylko słowami, ale także czynami.

Wcześniej wieczorem polscy deputowani opozycyjni pokazali, że rządzący Sojusz Zjednoczonej Prawicy nie może zarządzić większością, gdy wygrał uchwałę o odroczeniu sesji.

Kiedy jednak marszałek Elspeda Videk powiedział, że głosowanie należy powtórzyć, radość przerodziła się w gniew, ponieważ zapomniał wspomnieć o terminie odroczenia sesji.

„To, co robisz, jest całkowicie nielegalne”, powiedział Boris Putka, członek forum obywatelskiego.

Jaroslav Sasajko z partii Cookies 15, która nie jest częścią koalicji rządzącej, ale popiera niektóre z jej polityk, powiedział, że czterej deputowani partii najpierw przez pomyłkę głosowali na opozycję.

(Reuters)