10 września, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska twierdzi, że hakerzy włamują się na konta e-mail kilku posłów

Polska twierdzi, że hakerzy włamują się na konta e-mail kilku posłów

Konta e-mail kilkunastu członków parlamentu zostały niedawno zhakowane, poinformowała w piątek polska agencja kontrwywiadu, ujawniając dodatkowe szczegóły dotyczące jednego z największych cyberataków w kraju w ostatnich latach.

Rewelacje pojawiły się dwa tygodnie po tym, jak urzędnicy powiedzieli, że najwyżsi urzędnicy polskiego rządu zostali uderzeni pilotem Cyberatak Odbyła się w czerwcu i wpłynęła na ponad 100 kont e-mail obecnych i byłych urzędników państwowych.

Wśród rzekomo naruszonych relacji znalazła się osobista relacja Michaela Dvoசிக்கka, naczelnego doradcy premiera.

W piątkowym oświadczeniu urzędnicy kontrwywiadu poinformowali, że ofiary włamań pochodziły z niemal każdej parlamentarnej grupy opozycyjnej i zostały powiadomione oraz przeszkolone w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Raport nie zidentyfikował zhakowanych prawodawców.

22 czerwca polski kontrwywiad poinformował, że pokazuje powiązania między hakerami a rosyjskimi tajnymi służbami.

Atak rzekomo przeprowadzili hakerzy znani jako UNC1151, a działania grupy są częścią kampanii o nazwie Ghostwriter, która w ostatnich miesiącach wymierzyła w polskich polityków i dotknęła inne kraje regionu.

Rosyjski rząd i Kreml wielokrotnie odmawiały przeprowadzania lub tolerowania cyberataków w związku z zarzutami USA o cyberataki na terytorium USA, Ukrainę i Arabię ​​Saudyjską.

Izba Gmin pod polskim parlamentem nie skomentowała od razu.

© Thomson Reuters 2021


Zainteresowany kryptowalutą? O Crypto rozmawiamy z dyrektorem generalnym WizirX Nisalem Shetty i założycielem Weekend Investing Alok Jain Orbita, Gadżety 360 Podcast. Orbita jest dostępna Podcasty Apple, Podcasty Google, Spotify, Muzyka Amazon Odbieraj podcasty w dowolnym miejscu.
READ  Wizyta w Polsce – Raport specjalnego sprawozdawcy ds. praw człowieka migrantów Felipe Gonzáleza Moralesa (A/HRC/53/26/Add.1) – Polska