29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska trasa autobusowa do Helu kończy się na punkcie widokowym 666

Polska trasa autobusowa do Helu kończy się na punkcie widokowym 666

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Hel jest popularnym miejscem turystycznym na polskim wybrzeżu Bałtyku

Popularna linia autobusowa 666 do Hel w północnej Polsce została zastąpiona linią 669 po długotrwałych skargach konserwatystów religijnych w kraju.

Trasa 666 – używana przez osoby udające się na piaszczyste plaże w Hell Resort – stała się żartem dla niektórych, w tym anglojęzycznych turystów.

Ale niektórzy konserwatyści religijni twierdzą, że ścieżka ta „szerzy satanizm”.

Biblia identyfikuje 666 jako „liczbę bestii”, a Hel to angielskie słowo „piekło” pisane małą literą „L”.

Po skargach firma autobusowa PKS Gdynia ogłosiła: „Odwracamy ostatnie 6!”

Wyjaśniając powód zmiany, projektant firmy Marcin Svacic powiedział portalowi trojmiasto.pl, że liczba 669 jest „mniej kontrowersyjna”.

Połączenie między 666 a słowem „piekło” może nie podobać się niektórym Polakom – ponieważ jego polskim słowem jest „pieklo” – a wielu użytkowników mediów społecznościowych w kraju potępiło nadchodzącą zmianę, mówi firma autobusowa. Odbędzie się 24 czerwca o godz.

„To reklama uniwersalna” – pisał Krzysztof Nadolski.

„Często czytałem o trasie 666 do piekła na zagranicznych stronach internetowych lub grupach na Facebooku. Jestem pewien, że są turyści, którzy mogliby jechać szybciej pociągiem, ale dla zabawy wybrali autobus linii 666”.

„Co to do cholery jest 666” – żartował Dawid Jastrzębski, a Kamil Kalczyński argumentował, że „to świetny przykład tego, czego marketing nie powinien robić”.

Inny użytkownik mediów społecznościowych, Robert Eric Woźniak, napisał: „Myślę, że następnym krokiem będzie zmiana nazwy miasta Piekło na inną, ponieważ jest to sprzeczne z naszymi chrześcijańskimi polskimi korzeniami!”

Polska jest krajem w większości rzymskokatolickim, w którym Kościół tradycyjnie wywierał wpływy.

Trasa 666 zwykle biegnie latem wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego. Obszar ten ma kilometry piaszczystych plaż i jest popularnym miejscem turystycznym.