2 maja, 2024

Polska pokonuje Chiny i dociera do półfinału United Cup;  Francja w ćwierćfinale

Polska pokonuje Chiny i dociera do półfinału United Cup; Francja w ćwierćfinale

PERTH, Australia – Polska jako pierwsza drużyna awansowała do półfinału United Cup po zwycięstwie 3:0 nad Chinami w Perth w środę po tym, jak Francja pokonała Włochy i dotarła do ćwierćfinału w Sydney.

W grze pojedynczej kobiet rozstawiona z pierwszej pozycji Ika Sviatek pokonała 14. rozstawioną Zheng Qinwen 6:2, 6:3, a w grze pojedynczej mężczyzn Hubert Hurcox pokonał Zhang Jichena 6:3, 6:4 i podwyższył wynik na 2:0 dla Polski. było niesamowicie.

W grze podwójnej mieszanej polska para Katarzyna Pieter i Jan Zieliński zwyciężyła 6:3, 5:7, 10:7 z Chiodi Yu i Fujing Sun.

Na sobotni półfinał w Sydney Polska przejedzie przez Australię, gdzie w ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą Francji i Norwegii.

„Chciałem pojechać do Sydney szczególnie ze względu na mojego trenera [Tomasz Wiktorowski] Powiedziałem sobie, że mogę mieć trzy dni wolnego w Sydney” – powiedział 22-letni Zwiadek. „No więc oczywiście Bondi Beach na nas czeka.

„Ale na razie musimy się skupić na półfinale i finale. Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu i sytuacji w zespole”.

W środę w Sydney Caroline Garcia i Adrian Mannarino poprowadzili Francję do meczu z Włochami.

Zanim Mannarino pokonał Lorenzo Soneko w prostych setach, Garcia pokonała Jasmine Paulini 6:4, 5:7, 6:4 w grze pojedynczej kobiet, zapewniając Francji prowadzenie 2:0 i bezpieczne pierwsze miejsce w grupie D.

„Zrobiliśmy krok naprzód w porównaniu z zeszłym rokiem” – powiedział Garcia. „Oczywiście jesteśmy z tego bardzo zadowoleni i chcemy to kontynuować”.

W grze podwójnej mieszanej francuska para Elixane Lechemia i Edouard Roger-Vasselin zwyciężyła w prostych setach i zakończyła losowanie.

Grecja zmierzyła się z Kanadą i ukończyła grupę B w ostatnim meczu fazy grupowej w Sydney.

Po opuszczeniu pierwszego meczu Grecji z Chile, Stefanos Tsitsipas z numerem 6 wrócił i w 77 minut pokonał Kanadyjczyka Stevena Deesa 6:2, 6:3, zapewniając Grecji szybkie prowadzenie.

Następnie Maria Zakari grała z finalistką US Open 2021 Leilą Fernandez.

READ  Polska proponuje wysyłanie kurczaków do Stanów Zjednoczonych

Aby awansować do ćwierćfinału, Grecja musi pokonać Kanadę. Zwycięstwo Kanady zapewni awans jako zwycięzca grupy.