24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska pokonuje Chiny i dociera do półfinału United Cup;  Francja w ćwierćfinale

Polska pokonuje Chiny i dociera do półfinału United Cup; Francja w ćwierćfinale

PERTH, Australia – Polska jako pierwsza drużyna awansowała do półfinału United Cup po zwycięstwie 3:0 nad Chinami w Perth w środę po tym, jak Francja pokonała Włochy i dotarła do ćwierćfinału w Sydney.

W grze pojedynczej kobiet rozstawiona z pierwszej pozycji Ika Sviatek pokonała 14. rozstawioną Zheng Qinwen 6:2, 6:3, a w grze pojedynczej mężczyzn Hubert Hurcox pokonał Zhang Jichena 6:3, 6:4 i podwyższył wynik na 2:0 dla Polski. było niesamowicie.

W grze podwójnej mieszanej polska para Katarzyna Pieter i Jan Zieliński zwyciężyła 6:3, 5:7, 10:7 z Chiodi Yu i Fujing Sun.

Na sobotni półfinał w Sydney Polska przejedzie przez Australię, gdzie w ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą Francji i Norwegii.

„Chciałem pojechać do Sydney szczególnie ze względu na mojego trenera [Tomasz Wiktorowski] Powiedziałem sobie, że mogę mieć trzy dni wolnego w Sydney” – powiedział 22-letni Zwiadek. „No więc oczywiście Bondi Beach na nas czeka.

„Ale na razie musimy się skupić na półfinale i finale. Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu i sytuacji w zespole”.

W środę w Sydney Caroline Garcia i Adrian Mannarino poprowadzili Francję do meczu z Włochami.

Zanim Mannarino pokonał Lorenzo Soneko w prostych setach, Garcia pokonała Jasmine Paulini 6:4, 5:7, 6:4 w grze pojedynczej kobiet, zapewniając Francji prowadzenie 2:0 i bezpieczne pierwsze miejsce w grupie D.

„Zrobiliśmy krok naprzód w porównaniu z zeszłym rokiem” – powiedział Garcia. „Oczywiście jesteśmy z tego bardzo zadowoleni i chcemy to kontynuować”.

W grze podwójnej mieszanej francuska para Elixane Lechemia i Edouard Roger-Vasselin zwyciężyła w prostych setach i zakończyła losowanie.

Grecja zmierzyła się z Kanadą i ukończyła grupę B w ostatnim meczu fazy grupowej w Sydney.

Po opuszczeniu pierwszego meczu Grecji z Chile, Stefanos Tsitsipas z numerem 6 wrócił i w 77 minut pokonał Kanadyjczyka Stevena Deesa 6:2, 6:3, zapewniając Grecji szybkie prowadzenie.

Następnie Maria Zakari grała z finalistką US Open 2021 Leilą Fernandez.

READ  Oto, co Polska musi zrobić, aby stać się liderem klimatycznym, jakiego potrzebuje UE

Aby awansować do ćwierćfinału, Grecja musi pokonać Kanadę. Zwycięstwo Kanady zapewni awans jako zwycięzca grupy.