20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska – Pastor pobiera 15 lakh rupii za wprowadzenie w błąd w The New Indian Express

Polska – Pastor pobiera 15 lakh rupii za wprowadzenie w błąd w The New Indian Express

Za pomocą Szybki serwis informacyjny

Kochi: Praca w Polsce i pensja kilku tysięcy rupii. Był to przywilej pastora, który prowadził w Muvattupuzha firmę rekrutacyjną do różnych prac w supermarkecie w Polsce. Wielu entuzjastów pracy zakochało się w atrakcyjnej ofercie. Następnie 54-letni pastor Shaji z Rajakat w dystrykcie Idukki zebrał około 15 rupii lakh od 15 osób.

Shaji nie był zaangażowany w świadczenie usług duszpasterskich, ale kiedy policja aresztowała go w środę w związku z oszustwem, zdali sobie sprawę, że pod tym przykrywką prowadzi nieuczciwą agencję rekrutacyjną.

Osoby poszukujące pracy dowiadują się o oszustwie dopiero po miesiącach nieotrzymania oferty pracy. Następnie niektórzy z nich złożyli petycję do policji w Muvattupuzha. Shaji Adona prowadził firmę o nazwie Dom Opieki. Policja poinformowała, że ​​dzięki atrakcyjnym ofertom pracy zbierał pieniądze od aktywistów.

Jego film pastorski pomógł mu zdobyć zaufanie kandydatów. Absolwenci inżynierii płacili po 1 lakh rupii Shaji na prośbę absolwentów szkół średnich. Zaginął również po tym, jak dowiedział się, że policja rozpoczęła dochodzenie. Jednak po otrzymaniu informacji dla Ernakulam Rural SP K Karthik, zespół policyjny aresztował go z pawilonu kryjówki w pobliżu Muvattupuzha.

Policja poinformowała, że ​​trwa szczegółowe dochodzenie w sprawie jego miejsca pobytu. Wiejski S.P. poinformował, że otrzymał kilka skarg przeciwko oskarżonym za wyłudzanie pieniędzy po zaoferowaniu pracy za granicą. „Policja zbada również, czy więcej osób jest zamieszanych w oszustwa związane z pracą” – powiedział Karthik. Zespół kierowany przez SHO CJ Martina, SI VK Sasikumara, ASI Sunila Samuela i Jayakumara oraz CPO Pipila Mohana został aresztowany.

READ  bne IntelliNews - Polscy producenci pogrążają się w recesji w sierpniu, PMI spada do najniższego poziomu od 27 miesięcy