29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska Miejsca 22 jednostki AW101 Zamówienie |  Aktualności

Polska Miejsca 22 jednostki AW101 Zamówienie | Aktualności

Leonardo Helicopters może otrzymać zamówienie na ponad 20 śmigłowców AW101 z Polski do misji transportu żołnierzy.

Opisz przyszłe potrzeby lotnicze kraju podczas zorganizowanej konferencji Polska publikacja Defence24 29 maja inspektor generalny Sił Powietrznych Ireneus Novak powiedział, że planuje zakup 22 AW101.

Slajd prezentowany podczas wydarzenia, opublikowany na Twitterze przez Defence24, pokazuje dostawy 22 AW101, które będą realizowane w latach 2025-2031. Są to struktury wielozadaniowe.

Polska zamówiła już cztery AW101 i cztery opcje dla swojej floty w konfiguracjach do zwalczania okrętów podwodnych oraz bojowych poszukiwań i ratownictwa; Dostawy pierwszej partii mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Jeśli zamówienie zostanie sfinalizowane, będzie to duży strzał w ramię dla programu AW101 i jego linii produkcyjnej w Yeovil w Wielkiej Brytanii, gdzie montowany jest ciężki trzysilnikowy wiropłat.

Zaległości tego typu zmniejszyły się w ostatnich latach, a do Norwegii i pozostałych śmigłowców Polskiej Marynarki Wojennej pozostało jeszcze tylko kilka egzemplarzy. Jednak strona jest również zaangażowana w kilka projektów modernizacji AW101, na przykład dla Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych.

To ostatnie zwycięstwo Leonardo Helicopters w Polsce po zeszłorocznym kontrakcie na 32 super-średnie bliźniaki AW149, z których większość zostanie zbudowana lokalnie przez spółkę zależną PZL-Świdnik.

Leonardo Helicopters odmówił komentarza w sprawie potencjalnego zamówienia z Warszawy.

READ  Wiodący światowi gracze na rynku ekstraktów Epimedium - Naturalin BIO-Resources, Natural Poland, Xian Sangherb Bio-Tech | Tajwan Wiadomości