28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska ma nadzieję, że spór kierowców ciężarówek zostanie rozstrzygnięty do końca roku

Polska ma nadzieję, że spór kierowców ciężarówek zostanie rozstrzygnięty do końca roku

WARSZAWA (Reuters) – Wiceminister infrastruktury powiedział w piątek, że ma nadzieję, że protesty kierowców ciężarówek na granicy z Ukrainą zostaną zakończone do końca roku po spotkaniu w Kijowie.

Polscy kierowcy blokują od 6 listopada kilka przejść granicznych z Ukrainą, żądając od UE zezwolenia ukraińskim firmom na prowadzenie działalności na Ukrainie i przywrócenia systemu wymagającego wjazdu europejskich ciężarówek na Ukrainę.

„Odbyliśmy długie spotkanie z moim (ukraińskim) przedstawicielem… dzisiaj dogadujemy ostatnie szczegóły, które doprowadzą do ostatecznego porozumienia” – powiedział na konferencji prasowej w Kijowie polski wiceminister infrastruktury Paweł Kankars.

„Mam nadzieję, że po dzisiejszym spotkaniu, przed świętami Bożego Narodzenia, odbędzie się spotkanie ministra (polskiej infrastruktury) Klimczaka z grupą protestacyjną na granicy, a do świąt Bożego Narodzenia, przed końcem roku, mamy nadzieję, że problem ten zostanie rozwiązany .”

Polscy kierowcy ciężarówek wznowili w tym tygodniu po krótkiej przerwie blokadę jednego z głównych przejść na granicy z Ukrainą. Według danych polskiego urzędu celnego w piątek czas oczekiwania na przejściu w Torohusku wyniósł 78 godzin.

(Reportaż: Ivan Ljubish-Girty w Warszawie Redakcja: Anna Włodarczak-Czemczuk oraz Louise Heavens i Mark Potter w Kijowie)

Zastrzeżenie: Ten raport został wygenerowany automatycznie z serwisu informacyjnego Reuters. ThePrint nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść.

READ  Western Canada Valley pokonało w półfinale klasy D Stockbridge Valley nr 1, w finale zmierzy się z Polską