21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska: Integracja dzieci-migrantów z Ukrainy w Polsce

Polska: Integracja dzieci-migrantów z Ukrainy w Polsce

Seminarium to poświęcone będzie integracji dzieci-migrantów z Ukrainy w Polsce. Zgromadzi zarówno pedagogów, jak i praktyków, w tym przedstawicieli władz państwowych i lokalnych posiadających wiedzę specjalistyczną w zakresie problemów dzieci imigrantów w szkołach.

Pierwsza część seminarium poświęcona będzie Edukacja dzieci-migrantów z Ukrainy w szkołach polskich i ukraińskich w Warszawie. Zaprezentowane zostaną także przykłady działań na rzecz integracji dzieci uchodźców poza środowiskiem szkolnym. Prelegenci omówią drugą część seminarium Problemy dzieci wysiedlonych z Ukrainy z perspektywy psychologów szkolnych i pedagogów. Przedstawione zostaną także przykłady wsparcia nauczycieli w wielokulturowym środowisku szkolnym i przedszkolnym. Ponadto przedstawiciel polskiego Rzecznika Praw Obywatelskich omówi wyzwania związane z obecnością uchodźców z Ukrainy w Polsce i zaproponuje długoterminowe rozwiązania.

Seminarium organizowane jest w ramach Uniwersyteckiej Organizacji Monitorującej Likwidację Praktyk Pomocowych (UODI), wspólnej inicjatywy trzech wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego: Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Rekonstrukcji Społecznej (WSNSiR UW), Europejskiego Instytutu Centrum (CE UW) i Instytut Studiów Społecznych im. prof. Roberta Zajonca (ISS) UW).

READ  Polska zdecydowała się na zakup czołgów i haubic z Korei Południowej w celu zastąpienia broni wysyłanej na Ukrainę