19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Policjant został zawieszony w czynnościach służbowych po tym, jak na nagraniu pojawiło się przerażające wideo, na którym widać, jak wielokrotnie uderzał radiowozem w łydkę

Policjant został zawieszony w czynnościach służbowych po tym, jak na nagraniu pojawiło się przerażające wideo, na którym widać, jak wielokrotnie uderzał radiowozem w łydkę

Szokujące wideo uchwyciło moment, w którym brytyjski policjant wielokrotnie wjechał swoim radiowozem w uciekające 10-miesięczne cielę, odrywając je od obowiązków na froncie.

Na nagraniu widać, jak w piątek w Surrey zbiegłe zwierzę o imieniu Boo Lucy zostaje potrącone przez pędzący radiowóz, a jeden ze świadków krzyczy: „Wow! Co to jest!”. Z domu przy ulicy.

Cielę zostało rzucone kilka stóp do przodu na drogę, po czym radiowóz uderzył w nie po raz drugi, najwyraźniej próbując zatrzymać zwierzę.

Przerażający klip wideo pokazuje, jak radiowóz zderza się z cielęciem jadącym ulicami Surrey. SWNS

Świadek Kay Bennett, lat 22, powiedziała, że ​​widziała pięć razy, jak zwierzę zostało potrącone przez samochód.

„Pojawił się duży policyjny samochód 4×4 i uderzył w krowę z prędkością około 30 mil na godzinę. Wpadłem w szał. Krowa nikomu nie zrobiła krzywdy. Zrobili to ponownie, ale tym razem ruszyli do przodu, tak że samochód unieruchomił go za szyję. „To było obrzydliwe” – powiedział Bennett. Czasy Londynu.

Bennett powiedział, że gdy doszło do wypadku, sąsiedzi krzyczeli z przerażenia, a wielu myślało, że zwierzę nie żyje.

Radiowóz został kilkakrotnie wepchnięty w łydkę, po czym trzech mężczyzn wciągnęło zwierzę do boksu dla koni.

Właściciel cielęcia, Rob, powiedział, że nie ma pojęcia, jak uciekła, a o jej zniknięciu dowiedział się dopiero po obejrzeniu w mediach społecznościowych przerażającego materiału filmowego przedstawiającego jej pojmanie.

„Właściwie uciekła z inną krową i rozstali się. Nie mieliśmy pojęcia, dopóki nie otrzymaliśmy telefonu w sprawie drugiej krowy. Kiedy w sobotę rano pojechaliśmy po nią, ludzie pytali nas, czy wiemy o tym innym uciekającym zwierzęciu Wtedy w mediach społecznościowych zobaczyliśmy: „To było przerażające”.

Policja miała trudności z zatrzymaniem uciekającej krowy, zanim radiowóz uderzył w zwierzę. SWNS

Opisał nagranie jako „niezwykle niepokojące”.

„Myślę, że był to przypadek, że policja miejska nie wiedziała, jak sobie poradzić w tej sytuacji. Rozumiem, że myśleli, że może stanowić zagrożenie dla innych, ale wystarczyła strzałka uspokajająca”.

READ  Sukcesja Karola podnosi karaibskie żądania reparacji, usuwając króla z głowy państwa

Beau Lucy obecnie wraca do zdrowia w stodole. Nie doznała żadnych złamań kości, ale nie było od razu jasne, czy krwawiła wewnętrznie.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie zdarzenia. SWNS

Partner Roba powiedział gazecie, że policjant powinien zostać zwolniony i zasugerował, że Beau Lucy może umrzeć z szoku po traumatycznym zdarzeniu.

Policja w Surrey podała, że ​​decyzję o użyciu policyjnego pojazdu do zatrzymania zwierzęcia podjęto po tym, jak funkcjonariusze „wypróbowali szereg opcji bezpiecznego schwytania krowy” i byli „głęboko zaniepokojeni bezpieczeństwem społeczeństwa”.

Policja dodała, że ​​funkcjonariusz prowadzący radiowóz „został odsunięty od swoich obowiązków na linii frontu” do czasu zakończenia śledztwa. Ich tożsamość nie została ujawniona.

Zastępca komendanta policji Nev Kemp powiedział: „Oprócz naszego podstawowego obowiązku, jakim jest ochrona społeczeństwa, ważny jest dla nas dobrostan zwierząt i wiemy, że ludzie chcą odpowiedzi na pytanie, jak to się stało i co do tego doprowadziło”.