21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Policja aresztowała drugiego podejrzanego o kradzież dzieł sztuki Banksy’ego w Londynie

Policja aresztowała drugiego podejrzanego o kradzież dzieł sztuki Banksy’ego w Londynie

Władze ogłosiły w niedzielę, że policja aresztowała drugiego podejrzanego po kradzieży dzieła Banksy'ego w Londynie.

Fani dzieła przybyli na scenę w piątek po tym, jak artysta opublikował na Instagramie nową pracę przedstawiającą wojskowe drony na znaku stopu w Peckham w Londynie. Naoczni świadkowie obserwowali dwóch mężczyzn, którzy pojawili się pośród zamieszania i za pomocą nożyc do cięcia usunęli dzieło sztuki.

Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać dwóch mężczyzn Kradzież znaków, jeden z nich stoi, trzymając rower stacjonarny. Mężczyzna w czerwonym płaszczu ucieka ze znakiem po jego wycięciu.

Część fanów podejrzewa, że ​​grafika ta ma przedstawiać wezwanie do zawieszenia broni w Gazie, a jej wartość szacuje się na ponad 500 000 funtów brytyjskichWedług Stróż. Banksy, anonimowy brytyjski artysta graffiti, znany jest ze swoich antysystemowych i antymilitarnych dzieł sztuki, a w przeszłości instalował dzieła, które wydają się wspierać Palestyńczyków.

Na Zachodnim Brzegu znajduje się kilka słynnych instalacji Banksy'ego, które przedstawiają mężczyznę rzucającego kwiaty lub dziewczynę unoszącą się na nogi za pomocą sznurka balonów.

Rząd izraelski bombarduje Palestyńczyków w Strefie Gazy od czasu, gdy terroryści Hamasu zaatakowali Izrael w październiku. Według palestyńskiego Ministerstwa Zdrowia kierowanego przez Hamas w wojnie zginęło dziesiątki tysięcy Palestyńczyków. Izrael i Hamas na krótko zawarły serię porozumień o zawieszeniu broni, aby zaprzestać walk, zezwolić na pomoc humanitarną w Strefie Gazy i uwolnić zakładników, ale rozejm nie utrzymał się na dłuższą metę.

Pierwszy podejrzany o kradzież dzieła Banksy'ego został aresztowany w sobotę pod zarzutem kradzieży i wyrządzenia szkód o charakterze przestępczym. Został zwolniony za kaucją i ma wrócić na komisariat w marcu.

Doradca Yasmine Ali Southwark skrytykowała podejrzanych o kradzież dzieła sztuki, stwierdzając, że jej zdaniem instalacja powinna móc cieszyć się całą społecznością.

„Beckham jest naprawdę na mapie, jeśli chodzi o sztukę, nic więc dziwnego, że Banksy zdecydował się wystawić tutaj swoje prace. Szkoda, że ​​zostały zabrane, ponieważ należą do nas wszystkich. Chcielibyśmy je odzyskać, aby wszyscy mogli społeczność może się tym cieszyć” – powiedział Ali, dodając hashtag #GetBanksyBack.

READ  Dzisiejsze Wordle #712 Wskazówki, wskazówki i odpowiedzi na czwartek, 1 czerwca