21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Siostra Williego Nelsona, kolega z zespołu Bobby zmarł w wieku 91 lat

Siostra Williego Nelsona, kolega z zespołu Bobby zmarł w wieku 91 lat

Zmarła siostra i partner Williego Nelsona, Bobby Nelson. Miała 91 lat.

Bobby, który był pianistą, piosenkarzem i członkiem zespołu Willie Nelson & Family, zmarł w czwartek rano „spokojnie i w otoczeniu rodziny”.

„Jej elegancja, wdzięk, piękno i talent uczyniły ten świat lepszym miejscem. Była pierwszą członkinią Williego jako pianistka i piosenkarka. Nasze serca są złamane i będziemy za nią bardzo tęsknić. Ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy ją w naszym życiu ”, powiedziała rodzina Nelsonów w oświadczeniu udostępnionym Fox News Digital. Proszę zachować jej rodzinę w swoich myślach i zapewnić im prywatność, której obecnie potrzebują.

Bobby koncertuje ze swoim bratem od ponad pięciu dekad. Była pierwotnym członkiem Willie Nelson and Family Band jako pianistka i piosenkarka.

Willie i Bobby Nelson występują w Sylwestra 2014 w Austin w Teksasie.
Gary Miller

Rodzina zauważyła, że ​​miłość Bobby’ego i Williego do muzyki pochodzi od ich dziadków, którzy wychowywali rodzeństwo w Abbott w Teksasie.

Bobby powiedział wcześniej: „Mój dziadek powiedział mi, kiedy uczyłem się grać na pianinie: 'Wiesz, jeśli naprawdę będziesz nad tym pracował, pewnego dnia możesz zarobić na życie grając muzykę’”. – I nigdy tego nie zapomniałem.

Podczas jego nastoletnich lat brat i siostra dołączyli do Buda Fletchera, który później został mężem Bobbie. Fletcher zginęła później w wypadku samochodowym, zmuszając Bobby’ego do wychowania jej trzech synów jako samotnej matki.

Bobbie Nelson występuje na Bonnaroo 2008
Willie i Bobby Nelson napisali również razem dwie książki: pamiętnik i książkę dla dzieci.
Rick Diament

W chwili śmierci męża Bobby rzuciła muzykę, aby uczęszczać do college’u w Fort Worth w Teksasie, co później doprowadziło ją do podjęcia pracy biurowej. Pracując w firmie Hammond Organ Company, Bobby przekazał swoje umiejętności biurkowe do pracy w bibliotece muzycznej firmy. Występowała także jako pianistka w Austin i Nashville.

Wcześniej opisywała swój powrót do muzyki jako „fajną rzecz”.

„Byłam tak szczęśliwa, że ​​mogłam usiąść i bawić się z całego serca i duszy” – powiedziała.

READ  Jerry Turner i Teresa Nest pobierają się na weselu ABC – The Hollywood Reporter

Dołączyła do zespołu swojego brata Williego w 1972 roku, kiedy podpisał kontrakt z Atlantic Records. Nie tylko dołączyła do niego na scenie, ale również pojawiła się w jego albumach.

Bobbie wydała swój debiutancki album „Audiobiography” w 2007 roku. Dwie piosenki znalazły się na albumie Willie, który ma teraz 88 lat.

Willie i Bobby napisali również razem dwie książki: pamiętnik „Bobby’s Sister and I: True Tales of the Family Band” z 2020 r. oraz książkę dla dzieci „Sister, Brother, Family: An American Childhood in Music” z 2021 r.