12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polak Iga Svyatech odchodzi ze swoim trenerem Searsbudovsky

Warszawa, 5 grudnia (IANS): Polska tenisistka Iga Sviatech ogłosiła w sobotę, że rozstaje się po ponad pięciu latach pracy ze swoim trenerem Piotrem Searspudowskim.

Podczas ich stowarzyszenia Searsbudovsky odegrał kluczową rolę w rozwoju sportu Swedka od toru juniorów do profesjonalnej trasy, prowadząc do tytułu Junior Wimbledon 2018 i French Open Grand Slam dwa lata później.

„Ta zmiana jest dla mnie bardzo trudna, a decyzja nie jest łatwa” – powiedział Świdek w poście na Instagramie.

„Przekonałem się, że w pewnym momencie naszej kariery potrzebujemy zmian, aby się rozwijać, prosperować i spotykać innych. Będziemy budować współpracę na kolejnych etapach naszego rozwoju. Chciałbym podziękować trenerowi za wszystko, co dla mnie zrobiłeś, ” on dodał.

Jednak 20-latek nie wymienił dla niego zastępcy przed sezonem 2022.

Mistrz French Open 2020 był w stanie zakończyć ten rok wśród najwyżej sklasyfikowanych graczy WTA i w rezultacie wziąć udział w finałach WTA 2021. Jednak nie była w stanie wyjść poza pozycję round-robin.

Pomimo niepowodzenia w wygraniu Wielkiego Szlema na SwiTech w tym roku, zdobył swój pierwszy tytuł Masters 1000, a także wygrał 2021 Adelaide International.

READ  Czy Donald Tusk zrealizuje wielomiliardowe plany polskiego lotniska? – DW – 11.03.2023