18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polak Daniel Maciol Poland Dynamic Billiards 10-Ball Open – Aktualności

Polak Daniel Maciol Poland Dynamic Billiards 10-Ball Open – Aktualności

Daniel Masiol

Daniel Masiol dał powód do dumy swojemu krajowi, wygrywając Poland Dynamic Billiards 10-Ball Open. W półfinale Masiol pokonał Estończyka Denisa Graba 8:4. W finale musiał zmierzyć się z rewelacyjnym Sanjinem Behlivanoviciem, który w poprzedniej rundzie pokonał Finna Petriego Makkonena 8:6. Polak i obywatel Bośni i Hercegowiny spisał się znakomicie w finale, który zakończył się wynikiem 8:7 dla Daniela Masiola. Po przewadze 7:3 w meczu zwyciężył zawodnik DaSo Team Dekada Sosnowiec!

To był „wielki rollercoaster” – skomentowała Danielle Maciol, która w drodze do finału znokautowała siedmiu rywalek. „Po pierwsze był to mecz na bardzo wysokim poziomie i cieszę się, że taki mecz odbył się w finale. Sanjin zagrał dobrze, ja sporo przegrałem, ale udało mi się odbudować i wygrać” – dodał.

Marcin Krzemiński, Prezes Rady Bilardowej Europy Wschodniej i dyrektor Polish Dynamic Billiards 10-Ball Open – KIELCE 2024, powiedział: „Sport i organizacja są bardzo zadowolone z sukcesu. Odnieśliśmy podwójny sukces. Goście, gracze i pracownicy naszej firmy są zadowoleni z przebiegu wydarzenia. Otrzymaliśmy komentarze z wielu krajów z całego świata, doceniające wysiłki Polski w organizacji Pucharu Świata. Wygraliśmy także ten mecz.

Turniej odbył się w dniach 14-17 marca w Grand Hotelu Kielce. To tutaj 128 zawodników z 30 krajów z całego świata rywalizowało o nagrodę pieniężną o wartości 80 000 dolarów.

Głównym sponsorem turnieju jest firma Dynamic Bilard.

Partnerzy: Województwo Świętokrzyskie, Miasto Kielce, Polska Organizacja Turystyczna, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Sponsorzy: NOSAN, Targi Kielce, Predator, Kamui, CUETEC i Hotel GRAND.

Organizatorzy: Polski Związek Bilardowy, Świętokrzyski Stowerczyszny Sportow, Rada Bilardowa Europy Wschodniej, Mack Marketing.

Wsparcie medialne: TVSPORTS.PL, SPORTKLUB Polska, TVP 3 Kielce, Radio Kielce, Radio EM, Radio ESKA, CKsport.pl, Telewizja Świętokrzyska, wKielcach, Magazyn Touch, BILLIARD.TV, PRO9.7UBILLIRD,

Turniej jest sankcjonowany przez WPA i liczy się do światowych rankingów.

READ  Polska zatrzymuje 100 migrantów na granicy, Białoruś oskarża

Przejdź do dyskusji…