20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Podcast Joe Rogana nie będzie już dostępny wyłącznie w Spotify w ramach New Deal – The Hollywood Reporter

Podcast Joe Rogana nie będzie już dostępny wyłącznie w Spotify w ramach New Deal – The Hollywood Reporter

Joe Rogan podpisał nową wieloletnią umowę ze Spotify, ale nie będzie już mógł oglądać swojego podcastu dystrybuowanego wyłącznie za pośrednictwem platformy.

W ramach umowy o Doświadczenie Joe Rogana, który przez ostatnie cztery lata był najpopularniejszym na świecie podcastem roku w serwisie Spotify, program będzie wkrótce rozpowszechniany na wielu platformach podcastowych, a także w serwisie YouTube, zamiast pozostawać wyłącznie w Spotify, jak miało to miejsce w przypadku ostatnich kilku lat. Oprócz dystrybucji Spotify zajmie się także sprzedażą reklam podcastu.

Podcast Rogana był jednym z ostatnich głównych tytułów, które pozostały dystrybuowane wyłącznie w Spotify, ponieważ platforma odchodzi od wyłączności na rzecz umów udostępniania reklam i szerszej dystrybucji.

Na początku tygodnia Spotify zrzekło się także wyłączności Alexa Coopera Zadzwoń do jej ojca Podcasting, kolejny tytuł, który zajmuje pierwsze miejsca na listach przebojów, zachowuje wyłączność w formacie wideo podcastu.

„Korzyść Zadzwoń do jej ojcaBiorąc pod uwagę jego atrakcyjność wśród widzów i reklamodawców, rozszerzamy wersję audio programu z wyłącznej na szeroką dystrybucję, zachowując jednocześnie odcinki wideo wyłącznie w Spotify. Pomoże nam to wykorzystać powszechny sukces innych oryginałów i tytułów licencjonowanych, takich jak Ekspert ds. krzeseł, Wszystko pasuje do Emmy Chamberlain I Nauka kontra nauka, w którym odnotowano znaczny wzrost zasięgu odbiorców i przychodów z reklam. „Ta zmiana zwiększy wartość zarówno dla twórców, jak i Spotify” – powiedział w środę rzecznik Spotify. Zadzwoń do jej ojca.

Doświadczenie Joe Rogana, wydany w 2009 roku, zawiera pełnometrażowe wywiady kilka razy w tygodniu z pracownikami naukowymi, lekarzami i innymi gośćmi, w tym z Dave'em Chappelle, The Rock, Robertem Downeyem Jr., Quentinem Tarantino, Miley Cyrus, Snoop Doggiem, Joelem, Eddiem Izzardem i Mikiem Tysonem . Post. Malone’a i Zacha Bryana.

Chociaż podcast Joe Rogana okazał się popularny, wywołał również kontrowersje i pewne sprzeciwy wobec platformy. Na początku 2022 roku Rogan został skrytykowany za umieszczenie w swoim programie dezinformacji na temat szczepionki przeciwko COVID-19, a także za użycie w przeszłości słowa N. W odpowiedzi artyści tacy jak Neil Young i Joni Mitchell usunęli swoją muzykę ze Spotify. Firma potępiła użycie przez niego obelg (a Rogan przeprosił i usunął obraźliwe odcinki); Jednak dyrektor generalny Daniel Ek powiedział, że chce utrzymać podcaster na platformie.

READ  Brooklyn i Queens przygotujcie się: dziś rusza pociąg G Pain