22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Firma Bissell wycofuje ponad 140 000 odkurzaczy ze względu na potencjalne ryzyko pożaru

Firma Bissell wycofuje ponad 140 000 odkurzaczy ze względu na potencjalne ryzyko pożaru

Siedemnaście szczegółowych raportów dotyczących dymu i zapachu spalenizny.

Firma Bissell zajmująca się środkami do czyszczenia podłóg On wskazał Jak wynika z ogłoszenia amerykańskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów oraz osobnego ogłoszenia na stronie internetowej firmy, sprzedano ponad 150 000 odkurzaczy ręcznych i podłogowych Multi Reach ze względu na potencjalne zagrożenie pożarowe.

Według USPSC początek Opublikowano w czwartek, że akumulator odkurzacza może „przegrzewać się i dymić, co stwarza zagrożenie”. „Ryzyko pożaru.”

W ogłoszeniu podano, że w Stanach Zjednoczonych wycofano 142 000 sztuk. Ponadto w Kanadzie sprzedano około 14 600 sztuk.

Zgodnie z ogłoszeniem Bissell został poinformowany o „17 raportach dotyczących wycofanych odkurzaczy dymiących i wydzielających zapach spalenizny”.

„Sześć raportów dotyczyło zapalenia się zestawu akumulatorów, z czego trzy spowodowały niewielkie szkody materialne, a dwa spowodowały lekkie oparzenia” – czytamy w oświadczeniu.

„Bezpieczeństwo konsumentów jest naszym najwyższym priorytetem i współpracujemy w pełni z amerykańską Komisją ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC), aby dobrowolnie wycofać nasze odkurzacze ręczne i podłogowe Multi Reach™” – stwierdzono w oświadczeniu rzecznika firmy Bissell przekazanym firmie Good. Poranek Ameryko.

„Prosimy wszystkich konsumentów, aby natychmiast zaprzestali używania odkurzacza i odwiedzili stronę www.BISSELL.com/recall, gdzie mogą dowiedzieć się więcej na temat modeli, których dotyczy problem, oraz kroków niezbędnych do uzyskania bezpłatnej wymiany” – podsumowano w oświadczeniu.

Produkty są sprzedawane w sklepach największych sprzedawców detalicznych, w tym Lowe's, Macy's, Kohl's, Target, Walmart i Best Buy, a także w Internecie pod adresem www.bissell.com, www.amazon.com i www.hsn.com.

Sprzedawcy detaliczni nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz do czasu prasowego.

READ  Ceny jaj wzrosły ponad trzykrotnie w niektórych stanach w ciągu ostatniego roku. Dlatego.

W komunikacie wezwano konsumentów do zaprzestania używania odkurzaczy i skontaktowania się z firmą „w celu uzyskania instrukcji, jak rozładować akumulator i uzyskać bezpłatny odkurzacz zamienny”.

Zamiast wyrzucać odzyskane baterie litowe do śmieci, w oświadczeniu stwierdza się, że baterie należy utylizować „zgodnie z wszelkimi przepisami lokalnymi i stanowymi”.

„Z tymi potencjalnie niebezpiecznymi akumulatorami należy postępować inaczej niż z innymi akumulatorami” – czytamy w oświadczeniu, do którego dodano: „Nie wyrzucaj odzyskanych akumulatorów do pojemników na zużyte akumulatory znajdujących się w różnych sklepach detalicznych i sklepach z artykułami gospodarstwa domowego”.

Konkretne numery modeli, których dotyczy wycofanie, to 1985, 19851 (zwane także Multi Auto), 19859, 1985T, 2151, 21512, 21513, 21517, 21518, 21519, 2151A, 2151T, 2151W i 2151V.

W komunikacie zauważono, że konsumenci mogą zidentyfikować numer modelu na naklejce znamionowej produktu znajdującej się z tyłu zbiornika na zanieczyszczenia.