15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Plotki o NBA: Kyle Anderson dołącza do Warriors z kontraktem wartym 27 milionów dolarów jako wolny agent Wolves |  Aktualności, wyniki, wydarzenia, statystyki i plotki

Plotki o NBA: Kyle Anderson dołącza do Warriors z kontraktem wartym 27 milionów dolarów jako wolny agent Wolves | Aktualności, wyniki, wydarzenia, statystyki i plotki

Stacey Revere/Getty Images

Doświadczony napastnik Kyle Anderson jest w drodze do transferu w tym sezonie.

Anderson, który tego lata stał się wolnym agentem po spędzeniu ostatnich dwóch sezonów w Minnesota Timberwolves, podobno zgodził się na podpisanie umowy, na mocy której we wtorek zostanie sprzedany do Golden State Warriors.

Według ESPN Adriana WojnarowskiegoAnderson podpisze trzyletni kontrakt o wartości 27 milionów dolarów w ramach podpisania umowy.

Adriana Wojnarowskiego @Wogespen

Źródła ESPN podają, że Golden State wyśle ​​Minnesocie wybór w drugiej rundzie draftu i dokona gotówki w ramach podpisania umowy. https://t.co/9i80B3I0qE

W sezonie 2023–24 Anderson wystąpił w 79 meczach dla Minnesoty, rozpoczynając od 10 i notując średnio 6,4 punktu, 3,5 zbiórki i 4,2 asysty w 22,6 minuty akcji.

30-latek wszedł do NBA z numerem 30 w drafcie w 2014 roku przez San Antonio Spurs. Po spędzeniu pierwszych czterech lat swojej kariery w San Antonio Anderson dołączył do Memphis Grizzlies w 2018 r. i pozostał w zespole do 2022 r. W sezonie 2020–21 uzyskał średni rekord kariery wynoszący 12,4 punktu i był to jedyny raz w jego karierze, gdy trwał 10 lat, w którym zdobywał średnio ponad 10 punktów w sezonie.

Choć dorobek Andersona może wydawać się skromny, to inteligentny zawodnik i niezawodny obrońca, który może grać na kilku pozycjach. Rozkwitał przez całą swoją karierę jako prototypowy „facet od kleju” i z pewnością będzie to kontynuował w Golden State.

Dodając Andersona, Warriors próbują zreorganizować swój skład po odejściu Klaya Thompsona.

READ  ROMEO BECKHAM: Syn Davida Beckhama dołącza do drużyny Premier League B