29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Plex, gdzie ludzie zazwyczaj unikają hollywoodzkich opłat, oferuje wypożyczanie filmów

Plex, gdzie ludzie zazwyczaj unikają hollywoodzkich opłat, oferuje wypożyczanie filmów

Zbliżenie / Ponieważ czasami Twój przyjaciel Tim, który zajmuje się wszystkimi legalnymi mediami, ma problemy z serwerem, ale jest wieczór filmowy i popcorn jest już gotowy.

Pleks

Plex, centrum multimedialne znane głównie jako centrum telewizji i filmów, do których ty i twoi znajomi w jakiś sposób wpadacie, teraz pozwala płacić za wypożyczanie filmów. To wygodny sposób oglądania filmów bez konieczności przeszukiwania wielu usług i stanowi kolejną zmianę firmy Plex w kierunku bycia bliżej głównego nurtu.

złożony Dostępny pierwszy zestaw filmów Ponad 1000 tytułów, w tym niektóre ostatnio odtwarzane najciekawsze momenty: lalka Barbie, Aquaman i Zaginione Królestwo, Misja: Niemożliwe – Dead Reckoning, Wonka, Psi patrol: świetny film, i tak dalej. Jak zwykle w przypadku wypożyczeń cyfrowych, masz 30 dni na rozpoczęcie oglądania filmu, a następnie 48 godzin na jego dokończenie.

Ceny obecnie wahają się od 3,99 do 5,99 dolarów. Co wygodne, filmy wypożyczone na jednej platformie można odtwarzać na dowolnej innej platformie. Nawet na urządzeniach Apple lub, jak mówi Plex, „urządzeniach, które nie pozwalają na bezpośrednie wypożyczanie na ich platformie”. Jednak wypożyczanie jest dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych.

Twoja misja, jeśli się na to zdecydujesz: zbudowanie grona odbiorców płatnych filmów na platformie zupełnie nieznanej płatnym mediom.

Twoja misja, jeśli się na to zdecydujesz: zbudowanie grona odbiorców płatnych filmów na platformie zupełnie nieznanej płatnym mediom.

Pleks

Co ciekawe, Plex nie oferuje zakupu filmów i nie bez powodu. Dyrektor generalny Plex, Keith Valory, powiedział TechCrunch, że opcja zakupu „powoduje dodatkowe zmarszczki – teraz musisz trzymać tę szafkę dla ludzi przez dłuższy czas i czy to naprawdę ma sens?” [for us]„To prawda, że ​​platformy pośredniczące w zakupach między użytkownikami a konglomeratami medialnymi mogą znaleźć się w niezręcznych sytuacjach, prawie tak jak to miało miejsce w przypadku Sony”. Usuń całą zawartość Discovery zakupioną przez użytkowników PlayStation. Tego rodzaju scenariusz jest oczywiście również tym, co początkowo uczyniło Plexa atrakcyjnym dla osób, które miały własne treści do przechowywania.

READ  Cowboy twierdzi, że to nie jest kolejny VanMoof, ponieważ podnosi ceny, aby „zachować zdrowie”

Pierwotnie firma Plex planowała oferować usługi wypożyczania multimediów od 2020 r., ale zmieniła priorytety, gdy pandemia i gwałtowny zwrot w kierunku przesyłania strumieniowego wyznaczyły jej nowe cele. Jako firma, Plex zmienił się i stał się czymś w rodzaju firmy Agregator usług przesyłania strumieniowego Więc jeśli chcesz coś obejrzeć, możesz udać się do Plex i wyjść stamtąd. Wcześniej dodała do swojej platformy bezpłatną, wspieraną reklamami transmisję strumieniową telewizji i filmów, a także obsługę anten telewizji naziemnej.

Z tego punktu widzenia dla Plexa wypożyczanie filmów ma sens; Być może zauważysz, że abonenci Apple TV+ lub Disney+ mogą obejrzeć dany film za darmo, ale zamiast ustawiać w kalendarzu nowe przypomnienie o anulowaniu, możesz po prostu zapłacić raz i obejrzeć go.

Jednak dla wielu użytkowników Plexa wypożyczanie filmów będzie prawdopodobnie przyjemnością, jeśli nie koniecznością. Serwis dzisiaj jako Schronienie Od zmiany aplikacji, zawodnej dostępności multimediów i szybko rosnących cen subskrypcji. Może odtwarzać własne, legalnie dostarczone kopie zapasowe multimediów, które legalnie posiadasz, lub może łączyć Cię ze znajomymi lub superużytkownikami, którzy mają… dużą liczbę legalnie dostarczonych kopii zapasowych multimediów, które legalnie posiadają.

Jednakże, biorąc pod uwagę taką opcję, użytkownicy Plex mogą chętnie rzucić swoje fantazyjne opłaty za wypożyczenie kawy i napiwki w Plex zamiast pojedynczego silosu do transmisji strumieniowej, aby zapewnić finansowanie i aktualność usługi.