22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Plan zdrowotny SAG-AFTRA rozszerza ochronę członków, którzy stracili pracę w wyniku strajku WGA – ostateczny termin

Plan zdrowotny SAG-AFTRA rozszerza ochronę członków, którzy stracili pracę w wyniku strajku WGA – ostateczny termin

Powiernicy planu zdrowotnego SAG-AFTRA jednomyślnie zatwierdzili przedłużenie ubezpieczenia zdrowotnego o kwartał kalendarzowy w przypadku niektórych kwalifikujących się uczestników, którzy mogą utracić ubezpieczenie w dniu 1 października 2023 r. Przedłużenie to dotyczy stanowisk pracy, które mogły zostać utracone w maju i czerwcu tego roku z powodu strajk związku pisarzy. WGA strajkuje od 2 maja, a SAG-AFTRA od 14 lipca.

„To będzie ogromna ulga dla naszych członków” – powiedziała Fran Drescher, prezes SAG-AFTRA. „Myślę, że ważne jest, abyśmy nigdy nie zapomnieli, że prowadzimy negocjacje w sprawie umowy z AMPTP i w żadnym wypadku zdrowie i dobre samopoczucie członków i ich rodzin nie powinno być wykorzystywane przeciwko nim z powodu tego strajku. AMPTP jest już dawno spóźniona powrócić do stołu negocjacyjnego ze świeżym spojrzeniem na swoje integralne relacje z członkami SAG AFTRA Piłka jest po ich stronie, aby postąpić właściwie w imieniu wykonawców i łaskawie i hojnie zaakceptować nieuniknioną zmianę paradygmatu.

„To wstyd, że studia i nadawcy postawili tak wielu członków SAG-AFTRA w sytuacji, w której muszą się martwić” – powiedział krajowy dyrektor wykonawczy i główny negocjator SAG-AFTRA Duncan Crabtree-Ireland, który pełni również funkcję powiernika planu . O podstawowych potrzebach – np. o tym, czy będą objęte planem zdrowotnym. Zatwierdzenie przez Radę Nadzorczą tego przedłużenia w przypadku niektórych osób dotkniętych bezkompromisowością AMPTP pomoże rozwiać te obawy. Jednakże rozwiązaniem, na które wszyscy liczymy, jest powrót AMPTP do stołu negocjacyjnego.

Kwalifikujący się uczestnicy muszą utracić ubezpieczenie na podstawie zarobków lub dni w dniu 1 października 2023 r. i posiadać zgłoszone zarobki co najmniej 22 000 USD lub 85 kolejnych dni w okresie od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. Obowiązują te wymagania. dotyczy jedynie kontynuacji obecnego aktywnego ubezpieczenia i odzwierciedla spadek, który oznacza mniejsze możliwości zarobku w miesiącach maju i czerwcu.

READ  Gabe Wendy zabawnie pojawia się w studiu Dancing With The Stars po filmie SPLIT Ericha Schwera

Uczestnicy, którzy utracili aktywne ubezpieczenie, ale nie kwalifikują się do przedłużenia, otrzymają w ramach planu ofertę COBRA. Pomoc w opłacaniu składek COBRA i inne zasoby, które mogą pomóc członkom w znalezieniu niedrogiego ubezpieczenia, mogą być dostępne w ich stanie lub za pośrednictwem organizacji charytatywnej działającej w branży rozrywkowej.

Plan zdrowotny SAG-AFTRA jest administrowany niezależnie od związku.