2 maja, 2024

Pistons tracą prowadzenie w meczu z Celtics, tracą 28. miejsce z rzędu i remisują najdłuższą passę w historii NBA

To był niemal moment stworzony na potrzeby filmu.

Najgorsza drużyna w NBA, mająca passę 27 porażek, mierzy się z najlepszą drużyną NBA na własnym boisku, czyli miejscu, którego nie przegrała przez cały sezon, i zabija smoka, w przenośni i dosłownie.

To mógł być inspirujący film na lata.

Zamiast tego Detroit, najgorsza drużyna w NBA, znalazła się w innym horrorze, ale ten miał chory, chory zwrot akcji.

Głębiej

Jak Pistons, jedna z najsłynniejszych drużyn w NBA, rozpadła się

W czwartkowy wieczór Pistons przegrali z Celtics 128:122 po dogrywce, prowadząc po pierwszej połowie 19 punktami. Zespół ma obecnie najdłuższą passę porażek w historii NBA (ponad dwa sezony) i wynosi 28. Detroit nie zrobiło nic szczególnego przez pierwsze 24 minuty. Cade Cunningham strzelał tak jak on, obrona była w porządku, a Pistons nadal często operowali piłką. Jednak Boston trafiał 39 procent z gry i 17 procent z trzech, jednocześnie podając 10 razy. Po raz pierwszy od dłuższego czasu drużyna przeciwna miała wrażenie, że słabo strzela w meczu z Detroit.

Gdy Celtics doprowadzili do remisu na koniec trzeciej kwarty, przez resztę meczu toczyła się wyrównana walka. Pod koniec czwartej kwarty Pistons na krótko prowadzili sześcioma punktami, ale w końcówce meczu wykazali się pewnym opanowaniem, aby nie upaść w decydującym momencie, jak to miało miejsce przez większą część sezonu.

Detroit miało kilka okazji na objęcie prowadzenia na kilka sekund przed końcem czwartej kwarty, ale weterani Bojan Bogdanovic i Alec Burks – obaj w trakcie swoich karier strzelali lepiej niż 38 procent z 3 celnych – spudłowali kilka otwartych spojrzeń.

Głębiej

Jakie miejsce w historii sportu zajmuje passa Pistons?

Celtics mieli dwupunktowe prowadzenie na 4,8 sekundy przed końcem, gdy Bogdanovic odrobił nieudany rzut za trzy punkty Cunninghama. Tatum nie trafił w regulaminowy czas, co doprowadziło do dogrywki.

READ  Luis Rubiales: Hiszpański prokurator składa skargę dotyczącą „napaści na tle seksualnym i przymusu” na trenera piłki nożnej w związku z niechcianym pocałunkiem hiszpańskiej gwiazdy

W dogrywce Boston wyglądał jak zespół, który wcześniej grał intensywnie, strzelał piłką i grał bez błędów. Pistons trafiali mniej niż 40 procent z gry, a trafili 1 z 6 z 3.

W sobotę zmierzy się u siebie z Detroit Raptors, starając się uniknąć porażki z numerem 29.