18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pierwszy przywódca UE, który spotkał Putina od czasu inwazji na Ukrainę, powiedział, że rosyjski przywódca „wierzy, że wygrywa wojnę”

Pierwszy przywódca UE, który spotkał Putina od czasu inwazji na Ukrainę, powiedział, że rosyjski przywódca „wierzy, że wygrywa wojnę”

Prezydent Rosji Władimir Putin.Michaił Swietłow / Getty Images

  • Kanclerz Austrii Karl Nehammer był pierwszym przywódcą Unii Europejskiej, który spotkał się z Putinem od czasu inwazji.

  • Nahamer powiedział w programie „Meet the Press” stacji NBC, że rozmowa była „szczera i trudna”.

  • Powiedział też, że Putin „podąża za swoją logiką wojny” i wierzy, że Rosja wygrywa wojnę.

Kanclerz Austrii Karl Nehammer powiedział, że rosyjski prezydent Władimir Putin jest nieco pewny swojej kampanii wojskowej na Ukrainie, nawet po wycofaniu się sił rosyjskich z części kraju po tygodniach stagnacji.

W poniedziałek stał się Nahamerem Pierwszy przywódca UE na spotkanie z Putinem Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego. W rozmowie z Poznaj prasę w NBC W sobotę Nahamer powiedział, że rozmowa z Putinem nie była „przyjazna”, ale „szczera i twarda”.

„Myślę, że jest teraz we własnej logice wojny. Uważa, że ​​wojna jest konieczna, aby zapewnić bezpieczeństwo Federacji Rosyjskiej. Nie ufa społeczności międzynarodowej. Za ludobójstwo w Donbasie obwinia Ukraińców”.

Zapytany przez gospodarza Chucka Todda, czy Putin myślał, że wygrywa wojnę, Nahamer powiedział, że myślał „myślał, że wygrywa wojnę”.

Niemer powiedział na początku tego tygodnia, że ​​„nie był szczególnie optymistyczny po moich rozmowach z Putinem”.

Nahamer powiedział podczas Konferencja prasowa w Moskwie. Postrzega to jako rodzaj operacji samoobrony Federacji Rosyjskiej. Nazywa to specjalnymi operacjami wojskowymi. I nazywam to wojną.

siły rosyjskie Wycofali się z okolic Kijowa Wcześniej w tym miesiącu po nieudanej próbie zdobycia stolicy Ukrainy, w tym tygodniu zadano jej kolejny cios Pancernik Moskwa Został trafiony przez ukraińską rakietę i utonął.

Siły rosyjskie były złożyć ponownie To, co ma być nowym atakiem we wschodnim regionie Donbasu.

Przeczytaj oryginalny artykuł na zainteresowany handlem