24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pięć największych odkryć w PlayStation State of Play

Pięć największych odkryć w PlayStation State of Play

W środę z hukiem wystartowała pierwsza aktualizacja Sony PlayStation State of Play na rok 2024, prezentująca pierwsze materiały filmowe i ogłoszenia dotyczące największych premier, które pojawią się na konsolach w nadchodzących miesiącach.

Podczas 43-minutowej prezentacji Sony zaprezentowało remake filmu „Until Dawn” na PlayStation 5, wersję na PlayStation gry „Dave the Diver” (z udziałem Godzilli) oraz materiał filmowy z filmu „Dragon's Dogma II” firmy Capcom.

Jednak nagłówki te bledną w porównaniu z najważniejszymi wiadomościami dnia, od nowego projektu Hideo Kojimy po długo oczekiwaną kontynuację BioShock Kena Levine’a. Oto pięć najważniejszych odkryć ze stanu aktualnego.

„gwiazda”

Pierwszą ważną zapowiedzią był „Stellar Blade”, opowieść ShiftUp o postapokaliptycznej Ziemi, gdzie tajemnicza wroga siła podobna do Demogorgona, zwana NA:tive, zmusiła ludzi do ucieczki do kolonii poza światem.

Gracze wcielają się w spadochroniarkę Eve, której towarzyszą jej towarzysze Adam i Lily, wyruszającą w podróż mającą na celu ocalenie ludzkości przed zagładą. Zapowiedź ujawniła mechanikę rozgrywki, taką jak drzewka umiejętności, ulepszenia wyposażenia i kluczowe lokalizacje, takie jak podziemne miasto Xion. Eve często będzie spotykać ludzi w potrzebie, a gracze mogą zdecydować, czy chcą im pomóc, czy też je zignorować. Gra ukaże się 26 kwietnia.

„ciche Wzgórze”

Konami ogłosiło dwie ważne zapowiedzi dotyczące uniwersum Silent Hill. Po pierwsze, ujawniono, że darmowy tytuł „Silent Hill: The Short Message” ukaże się tego samego dnia na PlayStation 5. Na nagraniu podglądowym młoda kobieta skacze ze szczytu budynku i budzi się w nieznane miejsce. , nieprzyjazne środowisko. Dręczą ją listy od przyjaciółki, w których nalega, aby nie opuściła więzienia, dopóki nie znajdzie tego, czego szuka.

Ujawniono także zwiastun remake’u „Silent Hill 2” na PS5, ale nie podano daty premiery.

Naklejka z YouTube'a

„Juda”

Najnowsza gra twórcy BioShock, Kena Levina, „Judas”, zadebiutowała nowym zwiastunem fabularnym. Siwowłosa młoda kobieta pyta w nim: „A co, jeśli ci powiem, że każde twoje słowo jest nagrywane? Każda twoja myśl? Twoja miłość, twój strach i nienawiść zostały zasiane w twoim mózgu jak chwasty w ogrodzie .Co byś sobie zrobił?Obydwoje znamy odpowiedź na to pytanie: Nie.” Coś.

Materiał z rozgrywki przedstawiający strzelankę pierwszoosobową przedstawia wrogie roboty, wpadki związane z malowaniem w sprayu i dinozaura z karabinem w kowbojskim kapeluszu. Data premiery nie została udostępniona.

Naklejka z YouTube'a

„Powstanie Ronina”

Nowy przegląd rozgrywki w „Rise of the Ronin”, który ukaże się wyłącznie na PS5 22 marca, prezentuje imponującą mechanikę poruszania się, która pozwala bohaterowi biegać, wspinać się, ślizgać i jeździć konno.

Tymczasem w walce japońskie długie miecze łączą się z bronią sprowadzoną z zagranicy. Gracze mogą także podbić stawkę dzięki wynalazkom takim jak rura strażacka, element starożytnej technologii przypominający miotacz ognia.

Naklejka z YouTube'a

„Death Stranding 2: On The Beach” i nie tylko od Hideo Kojimy IP

W dziwacznym zwiastunie Death Stranding 2: On The Beach Fragile Léi Seydoux ujawnia, że ​​przewodziła nowej grupie cywilnej o nazwie Most Zwodzony. „Zjednoczyliście Amerykę” – powiedziała Samowi Normanowi Reedusowi. „Ale obawiam się, że Death Stranding jeszcze się nie skończył. Ludzkość nadal jest w niebezpieczeństwie. Wciąż jest na skraju wyginięcia”.

W prawie 10-minutowym zwiastunie pojawia się mnóstwo dziwacznych obrazów, od stworzenia przypominającego marionetkę przyczepionego do biodra Sama po Higgsa Troya Bakera walczącego na naelektryzowanej gitarze. Gra, w której wystąpi także Elle Fanning, ukaże się w 2025 roku.

Naklejka z YouTube'a

Po zwiastunie legendarny twórca gier Hideo Kojima dołączył do szefa PlayStation Studios, Hermena Hulsta, aby ujawnić swoje nowe IP należące do szpiegowskiej akcji „Physint”. Chociaż niewiele zostało ujawnionych na temat zawartości projektu, Kojima napisał na Twitterze: „Oczywiście jest to gra interaktywna, ale wygląd, historia, motyw, obsada, gra aktorska, kostiumy, dźwięk itp. „cyfrową rozrywkę”, którą można nazwać „Film”. Gdy stan odtwarzania dobiegł końca, kamera oddaliła się, ukazując logo „Physint” pod szyldem Columbia Pictures… cokolwiek to znaczy.

Fani nie będą musieli długo czekać na kolejną grywalną skrzynkę – następna zaplanowana jest na 6 lutego i będzie w całości poświęcona „Final Fantasy 7 Rebirth”.

READ  Intel stawia niskie oczekiwania wobec swoich procesorów graficznych